מי מאתנו שקל או יצא במלאכת השיפוץ, זוכר וודאי את הברכיים הרועדות ואת החששות שנלווים לתהליך המורכב.

ניהול תקציב בכל שיפוץ – קטן כגדול

בסופו של יום, גם כשמדובר בשיפוץ קטן ונקודתי, חשוב להבין בפני מה אנחנו עומדים ולפעול על פי כללי יסוד שיקלו על המהלך המשמעותי. "לא משנה אם מדובר בשדרוג קטן או בשיפוץ רחב יותר, חשוב מעל לכל להיצמד לתקציב", מסבירה המעצבת מיטל צימבר. 

"על מנת לדייק ככל הניתן בעלויות של בעלי המקצוע השונים מומלץ לקבל הצעת מחיר בכתב שמתבססת על כל מה שצריך לשדרג, לתקן או להתקין בבית. כמו בכל דבר גם כאן כדאי לעשות סקר שוק, להיעזר בהמלצות של מכרים ולהיפגש עם 3 בעלי מקצוע לשם ההשוואה.

 

קרדיט – מטבחי דא קוצ'ינה

 

כדי לא להתפתות ולחרוג מהתקציב כדאי לבנות ולנהל מראש את טבלת אקסל ובה לפרט את כלל ההוצאות אל מול התכנון. נושא נוסף, שרבים מאלה ששיפצו בעבר נכוו ממנו, הוא עניין לוחות הזמנים, במיוחד בתקופת הקיץ.

על מנת למזער חריגה מלו"ז, מומלץ להבין מאנשי המקצוע מה שלבי עבודתם וצפי זמנים. מומלץ לבחור ולרכוש את כל חומרי הגמר מראש! בכדי לא לעכב את העבודות, יש לזכור שישנם חומרים מיובאים שנדרש זמן אספקה רב עבורם". מסבירה צימבר. 

תכנון ובחירה מראש יכולים לחסוך כאבי ראש

הקבלן גיא אהרונוביץ' מצידו ממליץ  לקהל המשפצים עוד בטרם תחילת התהליך "בחרו מראש את בעלי המקצוע, החומרים, האלמנטים, הרהיטים שאתם צריכים לטובת השיפוץ, אל תעשו זאת באמצע התהליך, צפויות להיות הפתעות "יקרות" וכאבי ראש". 

"מבחינה תקציבית", מסביר אהרונוביץ'  "מניסיון קחו בחשבון שלרוב צצים דברים לא מתוכננים: לעתים תוך כדי התהליך מגיע "התיאבון",  לעתים נתקלים בבעיות לא צפויות, כך שעדיף לא להתנהל תקציבית "על הקשקש". כדאי לשמור 20% מהעוגה התקציבית לטובת הבלת"מים". 

קרדיט – רשת אליתה ליוינג

איש קשר אחד מול מגוון אנשי המקצוע

עוד מציע אהרונוביץ' "גם אם החלטנו לצאת לדרך עם  שיפוץ קטן, עדיף להגיע להסכמה עם הקבלן על מנת שהוא יהיה זה שגם יפקח על הפרוייקט. המשמעות היא שאנחנו מתנהלים רק מול הקבלן והוא איש הקשר שלנו מול אנשי המקצוע השונים (איש מזגנים, איש פרקטים, נגר, ספקי הובלות, זגג וכו), מה שאומר פחות כאבי ראש, פחות ימי חופש מהעבודה, פחות תיאומים, וההתנהלות מתבצעת בסופו של דבר מול בן אדם אחד, שמנצח על "התזמורת". 

 

קרדיט – קמחי תאורה

היצמדות ללו"ז השיפוץ

עוד ממליץ אהרונוביץ' "אי עמידה בלוחות זמנים משתקת לעתים את תהליך השיפוץ כולו, כי האחד תלוי בשני, כדי "לסייע" לאנשי המקצוע לעמוד בלוז, תגנו על עצמכם עם קנס על כל יום איחור – קנס שיהיה חלק מההסכם ביניכם לבין אנשי מקצוע, ספקים וכו".

רכישת אביזרים בסיילים של סוף העונה

"מומלץ להמתין ולרכוש אבזור בסוף עונה או בחנויות אאוטלטים למיניהן. רשתות רבות מקיימות מבצעים של עד 50% או 70% הנחה על מוצריהם, בדרך כלל בחודש דצמבר אבל בהרבה חנויות ורשתות ניתן למצוא הטבות מצוינות גם במהלך יולי ואוגוסט.

לאלה העובדים בתקציב מוגבל מומלץ לא למהר ולהחליף את הריהוט הקיים; לפעמים רק צבע ו/או שיפוץ ריהוט יכול לשדרג חלל" מסבירה המעצבת ענבל ברקוביץ'.

"חפשו פריטים שידועים ברמת העמידות שלהם שבד בבד גם יראו טוב ויקלעו לסגנון שלכם. כך למשל הטפטים וחיפויי הקיר שהפכו לפריט עיצוב מועדף בישראל  ולא יקר, שמעניק לבית אופי.

במטבח לדוגמה ניתן לצבוע דלתות קיימות או להחליף רק חזיתות. ניתן להחליף רק את השיש או את החיפוי (שעל הקיר מעל השיש), היה ומדובר בקרמיקות ישנות/הרוסות" מסבירה צימבר. 

קחו בחשבון שכל בעיה שקורית במהלך השיפוץ – תמיד, אבל תמיד (כמעט) יש פתרון.  

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.