בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיים הבוקר (שלישי) דיון הוכחות ראשון במשפטו של המחבל הבדואי חאלד אבו גודה שרצח בחודש נובמבר האחרון את לוחם הנח"ל סמל רון קוקיא הי"ד. אל אולם בית המשפט הגיעו עשרות רבות של בני משפחה, חברים מהמגזר היהודי והבדואי וכן פעילים מתנועת "אם תרצו".

בני משפחת קוקיא וחברים בפתח הדיון הבוקר בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע. צילום: משה כהן

 

לפני הדיון בועז קוקיא, אביו של רון, נשא דברים ואמר כי: "מדינת ישראל אינה עושה מספיק כדי להלחם ולהפחית את הטרור. אנו מצפים מהפרקליטות לדרוש עונש מוות לרוצח השפל שהוא אזרח ישראלי שבגד במדינתו. אין שום סיבה להחזיק בכלא רוצחים שפלים הנדונים למאסר עולם. אני מקווה שחוק עונש מוות יקודם בכנסת ויקרה כמו גם חוק קיזוז כספים לרשות הפלסטינית, המסיתה לטרור ומשלמת למשפחות הטרוריסטים ובכך מחוללת את כול מעגל הטרור בישראל".

"עונש מוות למחבל". סמל רון יצחק קוקיא הי"ד שנרצח בפיגוע הדקירה בערד ב-30 בנובמבר 2017

 

קוקיא התייחס גם למשפחת הרוצח ממנה צמח המחבל ואמר כי: "עברו כמעט שישה חודשים מרצח רון ואבי הרוצחים עודה אבו גודה לא גינה את המעשה.עודה הוא זרע הפורענות, בכך שיש לו כמה נשים שחלקן לא רשומות כחוק כמו אימו של אחד הרוצחים שהיא פלסטינית. אנו דורשים מהרשויות לטפל פלילית ואזרחית באב הרוצחים בגלל שעבר על החוק לפני הרצח ובמיוחד אחריו, בכך שהחזיר את אם הרוצח פעמיים אחרי גירושה והוסיף חטא על פשע. אי הטיפול עד כה בהפקרות של אבי הרוצחים ע״י הרשויות מהווה הזנחה בתפקידם ואחריותם, ויגרום במגזר הבדואי לזלזול ואי כיבוד החוק דבר אשר יביא לפעולות טרור נוספות".

קוקיא הוסיף והתייחס לפגיעה בדו קיום בנגב בעקבות הרצח ואמר כי: "הרצח של רון פגע בדו קיום בין היהודים לבדואים תוך כבוד הדדי וכבוד למדינה ושאותו אנו רוצים לשפר ולחזק. מצב החוק והסדר בנגב לא טוב ויש לטפל בבעיה במלוא הכוח. אנו מחזקים את המשפחות השכולות מפורום "בוחרים בחיים" ודורשים יחד איתם לקדם לאלתר את חבילת ההרתעה נגד אותם טרוריסטים. עונש מוות למחבלים-עכשיו".

סמל רון קוקיא הי"ד היה אמור לחגוג את יום ההולדתו ה-20 בחודש מרץ האחרון.לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי