בית משפט השלום בירושלים פרסם היום (ה’) את גזר דינה של פעילת המוראביטת שתקפה את יו”ר סיעת הבית היהודי ח”כ רפאלי בהר הבית. מדובר בפעם הראשונה בה הרשיע ביהמ”ש אדם בגין “מניעת גישה למקום קדוש” כשהאתר המדובר הוא .

כזכור, בנובמבר 2014 דחפה סחר נתשה את מועלם בהר הבית תוך שהיא צועקת בערבית “לכי מפה” ו”אללה אכבר”. נתשה אף מנעה ממועלם מעבר. בעקבות כך אישר השופט אילן סלע את הסדר הטיעון וקבע כי נתשה תרצה חודש בפועל כשחלק מהתקופה תחפוף את ריצוי מאסרה בגין בהסתה לאלימות וטרור.

בנוסף, הוטל על פעילת המורביטאת בן 500 ש”ח אותו תוכל להמיר בעשרה ימי מאסר וכן ארבעה חודשי אם תפר אחת מהעבירות בהן הורשעה או כל עבירת אלימות אחרת במשך שלוש שנים מיום שחרורה ממאסר.

ח"כ גליק וח"כ שולי מועלם בכניסה להר הבית, 23.8.17. צילום: עזרא גבאי
ח”כ גליק וח”כ שולי מועלם בכניסה להר הבית, 23.8.17. צילום: עזרא גבאי

“מדובר במעשה ברף התחתון לצד העובדה כי תכלית התקיפה היתה מניעת פגישת למקום קדוש בתוך מתחם הר הבית, לצד זה כי גם מניעת הגישה לא היתה אל המקום הקדוש אלא בתוכו ובפרט בשים לב לעובדה כי מדובר באכיפה חדשה בעבירה של , אני סבור כי העונש המוסכם לו עתרו הצדדים הולם את נסיבות המקרה”, נימק השופט סלע.

בתגובה להחלטת בית המשפט אמרה ח”כ מועלם-רפאלי: “בתקופה האחרונה ישנו שינוי ברור ביחס של הרשויות בעניין הר הבית. למעשה בית המשפט למעשה קבע כאן שהר הבית הוא מקום מקודש לעם היהודי ומי שמונע מיהודים להסתובב שם מבצע עבירה פלילית. אני מברכת את בית המשפט על ההחלטה ורואה בה קריאת כיוון להמשך ביסוס הריבונות של העם היהודי על ההר”.

 

 

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.