על רקע פרשת המרצה באוניברסיטה העברית אשר תועדה משפילה סטודנטית בשל העובדה שהגיעה לשיעור לבושה מדים ובעקבות מחאת 'עולים על מדים' המתקיימת כתגובה למקרה, הפגינו פעילי שמאל באוניברסיטה לטובת המרצה.

במהלך היום התקיימו מחאות בקמפוסים ברחבי הארץ לאור הזדהות עם הקצינה שבויישה על ידי ד"ר הילפריך באוניברסיטה העברית. כחלק מהמחאה, סטודנטים רבים הגיעו לבושים במדי צה"ל לקמפוסים השונים, ביניהם גם באוניברסיטה העברית.

ממשיכים במחאה – לא מתביישים במדי צה''לתמונה של סטודנטים מהמכללה הבינחומית בהרצליה הגיעו היום למדים כאות הזדהות.מחר בירושלים ובכל הארץ מגיעים למוסדות האקדמיה עם מדים. צילמתם ? שלחו לנומקור: (הצל) the shadow

Posted by ‎תנועת אם תרצו‎ on Monday, January 7, 2019

 

מי שהיו פחות מרוצים ממפגן התמיכה והגאווה במדי צה"ל הם פעילי תאי הסטודנטים מהשמאל הקיצוני אשר קיימו הפגנה נגד מה שהם מגדירים כ"ציד המכשפות" שמובילה תנועת '' נגד המרצה.

במהלך היום הפגינו קבוצת פעילים של של תאי השמאל הקיצוני מ'מרצ', 'שוברים שתיקה', 'מאבק סוציאליסטי' ו'עומדים ביחד'. לטענתם, החיילת היא "שתולה" של 'אם תרצו' וכל המהלך תוכנן על ידי התנועה במטרה "להתסיס את הקמפוס ולתפוס מרצים שמאלניים".

פעילי שמאל מפגינים למען באוניברסיטה העברית. צילום: מיכאל רוזנבלט

 

תא 'לביא' (הליכוד), השותף לארגון יום המחאה, התייחס לטענות תאי השמאל: "אלו טענות משוללות כל שחר והזויות שכן 'אם תרצו' גילו על המקרה הנ"ל לאחר שהתרחש כמו כלל הציבור", אמרו והוסיפו: "אנו בתא לביא באוניברסיטה העברית דורשים שהאוניברסיטה תעמיד לוועדות משמעת הן את המרצה והן את התאים שהפגינו בלי אישור מטעם האוניברסיטה".

Posted by ‎אם תרצו ירושלים – באוניברסיטה העברית‎ on Wednesday, January 2, 2019

 

מתנועת 'אם תרצו' נמסר בתגובה: "ארגוני השמאל הקיצוני מנצלים לרעה את חוסר יכולתה של הקצינה להגיב מפאת שירותה בצה"ל ומסלפים את האמת הפשוטה". עוד הוסיפו בתנועה כי הסרטון שהופץ "לא משאיר מקום לספק מי התוקף ומי המותקף".

"הראייה לכך פורסמה הבוקר בכרוז התנצלות בפני החיילת עליו חתם נשיא האוניברסיטה בכבודו ובעצמו", הוסיפו ב'אם תרצו', "יצויין כי התנצלות זו אינה מספקת ומהווה טיפה ים. עם ישראל יודע את האמת ודורש את פיטורי המרצה לאלתר", סיכמו.

"חיה את החלום הגרמני על חשבוננו": נחשף עברה האנטישמי של המרצה שהשפילה חיילת

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.