מספר שיא של מבקרים מכל קצוות הארץ הגיעו להתארח היום בסוכת הנשיא. מעל ל-8000 אזרחים הגיעו אל הבית הפתוח שאירח נשיא המדינה ראובן (רובי) היום, יום חמישי, י"ח בתשרי, 17 באוקטובר, עד השעה 16:00.

השנה התקיים האירוע בסימן "מגלים אוצרות בסוכת הנשיא", בשיתוף המשרד לירושלים ומורשת. במהלך היום יצא הנשיא לברך את האורחים הרבים בברכת חג שמח ושנה טובה, עמד בסבלנות בזמן שאלפי תמונות 'סלפי' צולמו ושוחח עם המוני בית ישראל שהגיעו מכל רחבי הארץ ומכל שבטי ישראל.

צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

בין הפעילויות במתחם נהנו המבקרים ממפגש עם חוזה המדינה, והצטלמו על רקע המרפסת המפורסמת בבאזל וחשפו שרידים ארכיאולוגיים וסיננו עפר שהובא מאתרים ארכיאולוגיים ברחבי ירושלים. 12 מטבעות מתקופת בית שני נמצאו בסינון העפר שהתבצע במשכן וכן חרסים רבים שמהווים חלקי כלי בישול מאותה התקופה. בפעילויות נוספות התנסו המבקרים בסרטון מציאות רבודה דרכה יכלו לבקר בכותל, הר הבית וכנסיית הקבר, בדוכני היצירה יצרו הילדים חריטה על מטבעות עתיקים ובסוכה החקלאית התרשמו מזני ענבים למאכל ויין שהוצגו בסוכה החקלאי שהציגה את ההיסטוריה של יצירת היין.

צילום: נעם ריבקין פנטון

הנשיא יצא אל הקהל מדי שעה וברך את כולם בחג שמח ובשנה של אחדות. "בית הנשיא הוא בית העם בישראל וסוכת הנשיא היא סוכת העם בישראל. סוכתו של כל העם," אמר הנשיא. "כאן אנחנו זוכים לפגוש בעם ישראל כולו מאוחד. גם אם יש בנינו חילוקי דעות, העם שלנו מאוחד ורוצה באחדות כי אנחנו נועדנו כולנו לחיות יחד. בעזרת השם, כך גם נחיה. נכון, אנחנו יודעים שיש ויכוחים שעלינו להכריע בהם אבל אפשר לעשות זאת מתוך הקשבה האחד לרעהו גם אם לא תמיד נסכים."

צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

הנשיא איחל למבקרים שנה טובה, הצטלם ושוחח עם הממתינים בתורים הארוכים והודה לכולם על ההגעה המשמחת.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.