במסגרת בחינת הבגרות במתמטיקה שתתקיים היום יזכו אלפי תלמידים בבתי ספר הממוקמים במרחק של עד 40 קילומטר מגבול רצועת עזה 25% מיישובי העוטף ועד קו יבנה וגדרה, כאשר ההחלטה התקבלה על ידי שר החינוך היוצא נפתלי בנט בעקבות המצב הביטחוני המורכב עמו מתמודדים תלמידי הדרום. לאחר בדיקת גורמי המקצוע במשרד החינוך, הוחלט כי ההטבה תוענק לכל שעת בחינה (שהם 15 דק׳ לכל שעת בחינה, בהתאם למשך הבחינה) לתלמידים בישובים הרלוונטיים.

"אני מברך על מימוש החלטת משרד החינוך להעניק תוספת זמן בבחינות הבגרות לתלמידי ", אומר קובי ויצמן מנכ"ל המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום ומוסיף: "התלמידים עברו תקופה קשה במהלך האירועים הביטחוניים האחרונים בגבול עזה". מנכ"ל המכללה הממוקמת ליד נתיבות בירך את הנבחנים: "בהצלחה רבה בבחינות לכלל תלמידי ישראל ולתלמידי הדרום בפרט. שתזכו לשנות לימודים בהן הריצה למרחבים הממוגנים תהיה לצורכי תרגול בלבד".

"התלמידים עברו תקופה קשה". קובי ויצמן, מנכ"ל מכללת 'חמדת הדרום'

לאה קוזמינסקי, נשיאת  המכללה האקדמית על שם קיי בבאר שבע הגיבה לתוספת הזמן : "מצב של בחינה נושא מטבעו תחושות של חרדה ולחץ, כאשר עבור ילדים שחוו את המתח הבטחוני בדרום, הרגישות למצבי מתח גבוהה עוד יותר", עוד אמרה: "לכן אני מברכת את משרד החינוך על ההחלטה לאפשר לתלמידים הנבחנים היום הארכת משך הבחינה ב-25%".

ראש מועצה אזורית חבל יבנה שליד גדרה משה ליבר: "אנו מברכים את משרד החינוך על החלטה ראויה ומוצדקת לאפשר תוספת זמן בבחינה במתמטיקה עבור תלמידי בתי ספר עד קו 40 קילומטרים הכוללים גם את אזור חבל יבנה. זאת לאחר שתושבי האזור וילדיהם חוו בסבב הלחימה האחרון תקופה מאתגרת מאוד מבחינה מנטלית ונפשית. אני מאחל לכלל התלמידים במועצה הצלחה רבה בבחינה היום".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.