אורן גרוס עורך דינה של שירה רבן, בבית המשפט, השבוע. צילום:פלאש 90
עו"ד אורן גרוס בבית המשפט, השבוע. צילום:פלאש 90

עורך הדין אורן גרוס המייצג את עובדת בית ראש הממשלה לשעבר שירה רבן בתביעתה נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו החזיק בעבר במשך תקופות ארוכות בתפקידים בכירים בעיתון "ידיעות אחרונות". כך דיווח הבוקר (ראשון) עקיבא ביגמן ב'ישראל היום'.

באתר של משרד עורכי הדין נעמי לנדאו שייצג בעבר גם עובדי בית ראש הממשלה לשעבר מני נפתלי וגיא אליהו בתביעותיהם, נכתב כי "במשך למעלה מעשור שימש (גרוס, ע.ד) כיו"ר ועד עובדי המנהלה בידיעות אחרונות והביא לידי חתימת הסכמים קיבוציים מהם נהנים העובדים עד היום".

שרה נתניהו, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שרה נתניהו, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עוד נכתב באתר כי בהמשך דרכו בארגון – "לאחר שהבטיח את עתידם ורווחתם של עובדים רבים התמנה כמנהל משאבי אנוש בידיעות אחרונות (מנויים) ולאחר מכן התמנה לסמנכ"ל משאבי אנוש בחברה".

כמו כן פורסם אתמול (שבת) באתר News1 כי ישנה בעייתיות באימות אחת מן הטענות המרכזיות שהועלו בכתב התביעה של רבן. בעוד שבכתב התביעה נטען כי העובדת הועסקה במעון בין התאריכים 27.8.17 – 1.10.17, מסמכים שחדף העיתונאי יואב יצחר מראים כי בפועל התחילה רבן לעבוד במקום רק ב- 3.9.

התובעת שירה רבן. צילום מסך מתוך חדשות 2
התובעת שירה רבן. צילום מסך מתוך חדשות 2

מהמידע שהוצג באתר עולה כי סמס שהוצג ובו כביכול שלחה רבן לאחותה ששה ימים אחרי מועד תחילת עבודתה ובו היא מתלוננת על היחס לו זכתה. בפועל – נשלחה ההודעה בתום יום אחד בו עבדה במעון מספר שעות, ושוחחה עם נתניהו לפרק זמן של דקות אחדות. 

אתמול בערב שודר ריאיון ב'החדשות' בה סיפרה רבן על קורותיה בזמן שהועסקה במעון, רבן טענה כי סבלה מיחס עוין בזמן שעבדה תחת השגחתה של הגברת נתניהו: "ברחתי כל עוד נפשי בי", סיפרה על סיום העסקתה.  כמו כן סיפרה העובדת לשעבר כי רעיית רה"מ כינתה אותה: "גוש של כלום".

מטעם עו"ד יוסי כהן המייצג את שרה נתניהו בתביעה נמסר כי הריאיון אותו העניקה רבן הינו "ניסיון פסול נוסף להטות משפט ולהשפיע על בית המשפט בתביעה שהיא כולה תקשורתית ופוליטית". "אנו בטוחים שהאמת תנצח והצדק יצא לאור", אמר כהן.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20