מתוך “לפני כולם”, א’-ה’ ב-21:00

פצועי הפיגוע בפסגת זאב זועמים על החלטת בית המשפט העליון לקצר את עונשו  של המחבל בן ה-13, אחמד מנסארה והוא ירצה תשע וחצי שנות מאסר בלבד. בהחלטת השופטים צויין כי החליטו לקצר את העונש “נוכח התייחסות הקטין לעבירות שביצע, התובנות שהוא מגלה ביחס לכך, והתרשמותו של שירות המבחן כי לתקופת מאסר ארוכה עשויות להיות לה השלכות בלתי רצויות לגביו”.

שי בן עזרא שבנו נאור נפצע אנוש על ידי אותו , זועם על החלטת בג”צ:  “אכזבה ענקית, זה טראומה על טראומה לתת זכויות למחבל שקם להרוג יהודים כי הם יהודים. לא היה לו שום דבר, זה לא איזה פשע שהוא ניסה לעשות ובמקרה זה הסתבך. זה אחד שיצא להרוג, זה שהוא לא הצליח להרוג הוא לא צריך גם לקבל פרס”.

אחמד מנאסרה, ביצע פיגוע דקירה בפסגת זאב. צילום: פלאש 90
אחמד מנאסרה, ביצע פיגוע דקירה בפסגת זאב. צילום: פלאש 90

 

שי מספר על בנו נאור שנפצע אנוש בפיגוע ועדיין : “הוא מטופל רק בבית אין מי שיטפל בו, אנחנו נלחמים בביטוח הלאומי ובכל המדינה שיעזרו לו, הוא לא מסוגל ללמוד, הוא כל היום עצבני ומפחד. הרחוב אצלו זה לא דבר טרוויאלי הוא הולך ובא  ולא תמיד נוח לו. כל דבר מפחיד אותו ומביא עצבים. עדיין כואב לו היד עדיין לא במקום – קצרו לו שריר והפגיעה איתו זה כל היום – במקלחת רואים  את כל הבלגן בגוף אז הוא חי עם זה יום יום. הוא עוד , יתחיל להשתקם זה כשיחזור לחיים רגילים ונורמליים. הילדות שלו הלכה לאיבוד, הנערות שלו מתבזבזת ואנחנו בתקווה שהבגרות שלו תהיה יותר נורמלית”.

חושב שביהמ”ש העליון שם את האינטרס של אותו מחבל על פני המאסר הארוך אך שכלל לא השתקם עד היום וכן את העובדה כי החלטה זו תפתח פתח למחבלים נוספים לבקש המתקה בעונשם: “אם אתה אחרי שנה וחצי כאילו והשתקם על מה שעשה והצד הנפגע לא השתקם אז לו מגיע פרס ופתחו פתח לכל המחבלים לבוא לבימ”ש עליון ולקבל הנחות כי הם משתקמים, יש להם סיוע מכל הגורמים שלהם – מהרשות, והם יתקיפו את בימ”ש בתביעות לקיצור העונש: “אנחנו משתקמים, אנחנו בסדר” יתנהגו טוב שנה שנתיים ונקבל מחבלים יותר מהר בחוץ. גם ככה העונש היה מופחת מידי”.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.