צילום: משפטיפ

 

משבר גירושין נחשב לאחד המשברים הכי קשים בחיי אדם, פירוק המשפחה טומן בחובו קשיים והתמודדויות בכל תחומי החיים. כאשר מעורב בהליך הגירושים גם עסק או חברה הדבר סבוך שבעתיים, וטומן בחובו אתגר גדול כיצד מונעים פגיעה או אפילו הגעה לפשיטת רגל של העסק שנבנה בעמל רב לאורך שנות הנישואים.  

עו”ד ארז קרט שרבים מלקוחותיו הם אנשי עסקים, עצמאים בעלי עסקים וחברות ואף שכירים בעלי קריירה תובענית, רואה באתגר זה אחד מהיעדים החושבים בעת שהוא מנהל תיק גירושין עבור לקוחותיו.
“כדי למנוע קריסה כלכלית, המטרות שלי הן לאפשר ללקוח להמשיך בקריירה או בניהול העסק תוך כדי הליך הגירושין ולהגן על הנכסים שלו בו זמנית” מסביר עו”ד קרט ומוסיף: “אני משחרר את הלקוח מכל הדאגות שקשורות לגירושין, מנחה אותו כיצד לשמור על הקריירה שלו או על העסק למרות המשבר האישי שלו וגם מונע משפטית, אם רק אפשר, אבדן שליטה בעסק או בחברה וכניסת גורמים זרים ולרוב בעלי אינטרס מנוגד. בקיצור, אני מנהל את משבר הגירושין עבור הלקוח”.
“עו”ד המנהל משברי גירושין הוא כלי נוסף בארגז הכלים של גבר מצליח” מתאר עו”ד קרט את הפילוסופיה המקצועית והעסקית שלו. “גם אני לא עושה הכול לבד. על מנת שאוכל להתרכז במה שיש לי בו יתרון יחסי ולהמשיך להגדיל את עסקיי השונים אני עובד עם צוות של מומחים במגוון תחומים כגון: עיצוב גראפי, ראית חשבון,  פרסום אינטרנטי, מיחשוב, וכן גם עורכי דין מתחומים אחרים שמתמחים בנושאים שלי אין התמחות והתמקצעות בהם. אני מתייחס אליהם ככלי עבודה לכל דבר ועניין וכל פעם אני משתמש בכלי אחר בהתאם לסיטואציה איתה אני מתמודד”.

מה השתנה כל כך בשנים האחרונות בחלוקת הרכוש בין בני זוג?

סוגית חלוקת הרכוש בין בני זוג הפכה להיות אחת הסוגיות המורכבות בעת גירושים. אם פעם היו מחלקים רק את הבית ואת הנכסים הפיסיים והפיננסים, היום בתי המשפט מתייחסים גם לנכסי הקריירה של בן או בת הזוג (מה שקרוי גם ההון האנושי) ואף לנכסים עתידיים כגון פוטנציאל השתכרות.

כמו כן קיימת סוגיית השיתוף הספציפי בנכסים חיצוניים שנוגדת את חוק יחסי ממון, לטענת עו”ד קרט ונפסקת מכוח הדין הכללי ודיני הצדק. במילים אחרות: בפסקי הדין שניתנו בשנים האחרונות, הוכרה זכותו של בן/בת הזוג לטעון לשיתוף בנכסים ספציפיים, על ידי הוכחת כוונת שיתוף בנכס למרות שאותו נכס שייך באופן בלעדי לאחד מבני הזוג עוד מלפני הנישואים או כתוצאה מירושה/מתנה ולא נרכש כלל כתוצאה ממאמץ משותף.

יש אצלך במשרד תופעה מוזרה, למרות שאתה מתמחה בייצוג גברים מצליחים, מחצית מלקוחותיך הן בכלל נשים?
זה טבעי והגיוני מסביר עו”ד קרט. לא מעט נשים כיום הן נשות עסקים מצליחות או בעלות קריירה משגשגת וגם הן זקוקות לייעוץ והכוונה הן בפן העסקי/אישי והן בפן המשפטי במטרה להגן על השקעתם רבת השנים בעסקיהם או בקריירה שלהן. כמו כן וזה לא סוד שנשים רבות שנשואות לגברים מצליחים משתמשות בשירותי המשרד על מנת לקבל חלוקה הוגנת של חלקם בקריירה של הבעל לרבות התמודדות עם הברחת נכסים, שלא פעם באה לידי ביטוי בהקטנה מדומה של שווי העסק או החברה ועוד מגוון דרכים יצירתיות אחרות שמחייבות הבנה מעמיקה במגוון תחומים במקביל החל מתחום החשבונאות והעסקיים וכלה בסוגיות סבוכות יותר המשלבות את דיני החברות ואת יחדיו.

מניסיונך, מה הכי חשוב ללקוחותיך אצל עו”ד המטפל בגירושים שלהם?

“ללא ספק ההרגשה שיש לצדך מישהו שהוא גם איש מקצוע מומחה ומיומן וגם מזדהה לחלוטין עם נקודת המבט שלך, נמצא אתך לגמרי ונלחם את המלחמה שלך. מבחינתי, המקצוע שלי הוא טוטלי. אני נלחם על הרכוש של הלקוח כאילו זה רכושי הפרטי”.

לאתר של עו”ד ארז קרט – לחצו כאן

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.