, , התראיין הערב (ש') לתכנית 'פגוש את העיתונות' והתייחס לפיגוע אמש בהר הבית בו נרצחו שני שוטרים ישראלים. "תנחומיי למשפחות. אני חושב כמו כל עם ישראל שאותם שוטרים דרוזים שעושים עבודה בכל החזיתות גם הפעם היו בחזית בקדמת הבמה והצילו הרבה חיים . כרגע העניין מטופל בצורה טובה ונכונה מגיעה מילה טובה למשטרת ישראל שעושה עבודה מצוינת".

שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"אין לנו שום כוונה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית אבל גם אין לנו  שום כוונה להפסיק את החקירה. אנחנו רוצים למצות אותה עד תום ולהבטיח שכולם יוכלו להתפלל שם בביטחון", הבהיר שר הביטחון.

" וראאד סלאח נושאים באחריות לרצח"

שר הביטחון הגיב לדברי השייח' שביקר בבתי המחבלים שחוסלו ואמר: "הכיבוש הישראלי הוא הגורם לשפיכות הדמים במסגד אל-אקצא. הוא האחראי לשפיכת הדמים של השהידים שלנו מהעיר אום אל-פאחם, מוחמד מוחמד ומוחמד".

"מה שגורם לאותה מתיחות ואש זה פרועה. שמעתי היום את דברי מנהיג הפלג הצפוני ראאד סלאח הוא לא שונה מדאע"ש ואל קאעידה", אמר ליברמן. "צריך לבדוק אם הוא לא עבר על חוק הטרור כי מבחינתו אותם המחבלים הם קדושים וכמובן בדיוק כמו איימן עודה הכיבוש הוא הסיבה".

"זה שבעולם הערבי ב-7 שנים האחרונות נרצחו 700 אלף  מוסלמים ע"י מוסלמים בסוריה, בתימן, בלוב, בעיראק, זה לא אכפת להם והם מתעלמים מהסיבה העיקרית – האיסלאם הקיצוני, לא הכיבוש. ולכן מי שמדבר בכפל לשון הוא חלק מאותו איסלאם קיצוני, הם נושאים באחריות לאותו רצח נתעב לאותו במקום קדוש. מי שלוקח והופך מקום קדוש לזירת אשמים בזה בין היתר איימן עודה וראאד סלאח".

לא שונה מדאע"ש. השייח' ראאד סלאח. צילום: מרים אלסטר/פלאש90
לא שונה מדאע"ש. השייח' ראאד סלאח. צילום: מרים אלסטר/פלאש90

על הגינוי הרפה של עודה אמר ליברמן: "הוא לא גינה את הפיגוע. הוא אמר אני 'מגנה אלימות' זה כמו שאמר על שמעון פרס 'הוא רוצח' ולא הלך להלוויתו והלך באותו שבועע לאזכרה של יאסר ערפאת". עוד גינה השר את המותי של ירושלים שנעצר אמש. "אותו מופתי אל חוסייני, המופתי של ירושלים, נפגש עם היטלר וחתם איתו על הסכם. שמעתי את המופתי של ירושלים של היום ואלה דברים חמורים. מעולם לא שמעתי ח"כ ערבי או דמות ערבית שמגנה בדיעבד את מופתי אל חוסייני. הם כל הזמן מגנים את כיבוש ישראל והיהודים".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.