בוועידה של ארגון ג'יי סטריט שהתקיימה בוושינגטון אתמול (א'), האשים ח"כ ויו"ר "הרשימה המשותפת" איימן עודה, את מפלגת העבודה בכך שהיא בוגדת בעקרונותיה וכושלת בעמידתה מול ממשלת הימין, וקרא לשמאל היהודי-אמריקאי להקים קואליציה המפלגות הערביות והאנטי-ציוניות.

עודה, אתמול בוושינגטון: "מפלגת העבודה - צל של הימין"
עודה, אתמול בוושינגטון: "מפלגת העבודה – צל של הימין"

עודה פתח את דבריו בהתייחסות ההתקלות הקטלנית בחודש שעבר בכפר אום אל חירן, במהלכה נהרג יעקוב אבו אלקיעאן, תושב הכפר ואמר: "מפלגת העבודה לא עשתה דבר בכדי למנוע את ההוראה להרוס את אום אל חירן ולהותיר את תושביה מחוסרי בית. עוד הוסיף ואמר כי מלפגת העבודה, "נטשה את ארגוני זכויות האדם והאזרח המותקפים על ידי מפלגות הימין, וכשלה לספק מנהיגות אמיתית כלשהי החותרת לסיום הכיבוש  ומתנגדת לאג'נדה הקיצונית של ממשלת הימין". בהמשך כינה עודה את מפלגת העבודה "צל של הימין". ואמר כי אופוזיציה המובלת על ידה, "אינה אופוזיציה בכלל".

בהמשך דבריו קישר בין ביקורת הנשמעת בארה"ב כלפי הנשיא טראמפ ובין הביקורת שלו על רה"מ נתניהו ואמר:"טראמפ ונתניהו ביצרו את הכוח שלהם באותה הדרך בה עשו זאת משטרים לאורך ההיסטוריה: בשימוש בשפה של פחד ושנאה על ידי כך שהם מפנים אותנו אחד נגד השני במקום להזכיר לנו את האינטרסים והערכים המשותפים שלנו".
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20