עודד קטש מוצג כמאמן הנבחרת. צילום: איגוד הכדורסל
עודד קטש מוצג כמאמן הנבחרת. צילום: איגוד הכדורסל

 

עודד קטש הוצג היום (ג') כמאמן נבחרת ישראל בכדורסל לארבע השנים הקרובות. הסיכום עם קטש הושג כבר לפני שבועיים, אבל ההצגה הרשמית במסיבת עיתונאים התקיימה היום, ביום הולדתו ה- 43 של קטש שמחליף בתפקיד את ארז אדלשטיין שעזב בעקבות הכישלון באליפות אירופה האחרונה.

קטש מונה לתפקיד אחרי שפיני גרשון החליט לא לקבל את התפקיד שהוצע לו ולהישאר בתפקידו כמנהל המקצועי של נבחרות ישראל בלבד. הוועדה המקצועית החליטה למנות את מאמן נבחרת העתודה גם למאמן הנבחרת הבוגרת. קטש ישמש במקביל מאמן נבחרת ישראל הבוגרת ומאמן נבחרת העתודה.

עודד קטש מוצג כמאמן הנבחרת. צילום: איגוד הכדורסל
עודד קטש מוצג כמאמן הנבחרת. צילום: איגוד הכדורסל

 

בעקבות הגרעון הכספי בו נמצא איגוד הכדורסל אחרי אירוח משחקי היורובאסקט, ראשי איגוד הכדורסל רצו לחסוך בעלויות והציעו לפיני גרשון לשמש במקביל לתפקידו הנוכחי גם כמאמן אולם כאמור גרשון סירב לחזור לקווים והוחלט למנות את קטש שהיה מועמד מוביל לתפקיד אחרי גרשון ולהשאירו גם כמאמן נבחרת העתודה, מהלך שיוצג כשינוי מבני בנבחרות אבל נועד במטרה לחסוך בעלויות הרבות בהעסקת שני מאמנים.

במסיבת העיתונאים אמר קטש: "תודה לכולם, אני רוצה להודות על הבחירה. אני גם מתרגש וגם מודע לחשיבות של התפקיד שלקחתי על עצמי. כאחד שעבר כל שלב בכדורסל הישראלי, אני מודע להיסטוריה, מודע להשפעה שיש לתפקיד הזה ומודע גם לחסרונות שיש בכדורסל הישראלי. בסופו של דבר, הנבחרת היא חלון הראווה של הכדורסל הישראלי. היה לי חשוב לקבל את התפקיד לארבע שנים כי אני לא מאמין שאפשר לעשות משהו מידי. אני שמח מאוד להיות שותף בחזון ולבנות את הדור הצעיר״.

עודד קטש מוצג כמאמן הנבחרת. צילום: איגוד הכדורסל
עודד קטש מוצג כמאמן הנבחרת. צילום: איגוד הכדורסל

 

קטש הזכיר את עבודתו בנבחרת העתודה ואמר: "ההצלחה של נבחרת העתודה עוררה הרבה מאוד שאלות. יש לנו דור שהוכיח את עצמו בגילאים הצעירים, אבל מצד שני לחשוב שהצלחה כזו פותרת את כל הבעיות זה גם לא יהיה חכם ונכון. הצערת הנבחרת זה משהו שקורה באופן טבעי תמיד. זה מסלול החיים. הצערה לצורך הצערה היא לא המטרה. הדברים ייעשו כי אני חושב שבנקודה הזו, זה דרוש מעט. נעשה את זה במידה כזו שזה יעזור״.

קטש ציין כי על פי החוזה שחתם יש לו אפשרות לאמן קבוצה. ״בשלב בו אני נמצא בקריירה שלי, אני ארצה גם לאמן קבוצה לצד נבחרת ישראל. אני לא רואה בזה מכשול, אלא זה יהיה טוב לכל הצדדים. מאמן, כמו שחקן, צריך להיות בכושר. אני חושב שלטובת הנבחרת, רצוי שאני אהיה גם מאמן פעיל כל השנה, ציין המאמן החדש והוסיף: "אני לא חושב שצריך להקריב קורבן טוטאלי או שדברים צריכים לבוא אחד על חשבון השני. אני לא אכנס לשמות ספציפיים מתוך כבוד לשחקנים שעשו קריירה מפוארת בנבחרת. וגם כי אני לא מספיק זמן בתפקיד כדי לעשות את השיחות המתאימות. אני יכול להגיד שכבר במשחקים הקרובים יהיו שינויים ב-12 השחקנים שישחקו. יהיו כמה שחקנים יותר צעירים וממוצע הגיל יירד, אבל לא אכנס לשמות".

קטש ידריך את הנבחרת הלאומית במוקדמות גביע העולם 2019 והמשחק הראשון יהיה מול אסטוניה ב-23 בנובמבר. שתי היריבות הנוספות הן יוון ובריטניה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא