ביהמ"ש המחוזי בירושלים הרשיע את אבשלום אשורי, מנהל מחלקת משק במשרד החוץ בין השנים 2003 עד 2013, בשבעה אישומים של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי עובד ציבור, ולקיחת שוחד.

אשורי הורשע בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור על כך שבין 2008-2013 יצא עם משפחתו המורחבת למספר רב של נופשים, על חשבון המשרד, בהיקף של למעלה מ-270 אלף שקל. בנוסף רכש אשורי לצרכיו הפרטיים בשר ומוצרי מזון נוספים, בהיקף של כ–180 אלף שקל, כשחלקו הארי של סכום זה שולם על ידי .

בנוסף הורשע אשורי בעבירה של לקיחת שוחד בכך שקיבל בשנת 2011 מדוד מרילי, ספק מוצרי חשמל של משרד החוץ, שישה מזגנים לצרכיו הפרטיים, בהיקף של כ-30 אלף שקל וכן קיבל מוצרים נוספים, מיקסר, מקציף וכיריים לצרכיו הפרטיים, עליהם שילם משרד החוץ בהיקף של אלפי שקלים וזאת בעד מילוי תפקידו.

עוד הורשע אשורי בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בנוגע לפעילותו בנושא מכרזים של המשרד לאספת מכשירי חשמל, ובנוגע לכך שקיבל שכר עבור שעות נוספות אותן לא ביצע.

כמו כן, במסגרת תפקידו הציג אשורי מצג שווא במכרזים של המשרד לרכישת מוצרי חשמל בכך שהציע שתי הצעות מחיר שונות לשתי חנויות מכשירי חשמל על אף שידע ששתיהן בבעלות מרילי , וכן בין השנים 2013-2004 החתים אשורי שעון נוכחות כוזבת ובכך קיבל שכר עבור שעות נוספות אותן לא ביצע.

התיק נחקר על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 שבמשטרת ישראל, ונוהל בבית המשפט ע"י עורכי הדין עמרי קופלר, מושיקו פרץ ונריה בר און מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.