חשפה פעילות שיטתית ומאורגנת של בעלי שעל פי החשד, הונו ועשקו עשרות אזרחים בשווי מוערך של מיליוני שקלים. שמונה , בהם בפרקליטות ירושלים, עוכבו, וחלקם גם נעצרו, הבוקר במסגרת חקירה המתנהלת ביחידה מרכזית של המשטרה בחשד לשורת עבירות בהם בנסיבות מחמירות, וקשירת קשר לביצוע פשע.

"עצם המעצר מוביל להפסקת הפגיעה באזרחים תמימים נוספים". צילום אילוסטרציה: פלאש 90
"עצם המעצר מוביל להפסקת הפגיעה באזרחים תמימים נוספים". צילום אילוסטרציה: פלאש 90

 

החקירה החלה בעקבות מספר רב של תלונות שהוגשו על ידי אזרחים בכל הארץ, מהן עולה דפוס שיטתי ודומה, לפיו החשודים העובדים במשרות בכירות שונות בחברת ליסינג שלה סניפים בירושלים ובמקומות שונים בארץ, ביצעו עסקאות ליסינג אל מול אזרחים, לא סיפקו את הרכב ולא החזירו להם את הכספים ששילמו. על פי החשד, העבירות בוצעו בשיטה זו במשך תקופה וארוכה ועל ידי כך הונו עשרות אנשים ומשפחות בשווי כולל המוערך במיליוני שקלים.

ראיות וממצאים שנאספו במסגרת החקירה הובילו למעצר החשודים. בחיפוש שבוצע בבתיהם וכן במשרדי חברת הליסיניג בירושלים, נתפסו מסמכים, כלי רכב, מכשירים ניידים וציוד נוסף. עם התקדמות החקירה יובאו מי מהחשודים בפני בית המשפט לדיון בעניינם. חקירת המשטרה נמשכת בדגש לאיתור קורבנות נוספים שנפגעו ממעשי ההונאה של החשודים וכן אל מול גופים נוספים, בהם קבוצות ספורט, שעל פי החשד פעלו החשודים גם מולם.

במשטרה ציינו כי "מדובר בקבוצת חשודים שלא בחלו בשום אמצעי ולאורך תקופה ארוכה פגעו בעשרות אנשים תמימים שהעבירו לחשבונם את כספם לצורך מימון עסקת הליסינג ובכך נכנסו לחובות כבדים וגרמו להם לפגיעה כלכלית קשה". עוד נמסר מהמשטרה כי "עצם מעצר החשודים וחקירתם יש בהם להוביל להפסקת הפגיעה באזרחים תמימים נוספים והבאתם לדין של החשודים".:עוד באותו נושא