שהורשעה בתקיפת חייל ושוחררה היום (ראשון) מכלא השרון בתום ריצוי שמונה חודשי מאסר, ביקרה בקבר ערפאת והניחה עליו זר פרחים. כמו כן פגשה היום תמימי את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן.

כזכור, תמימי תועדה בשנה שעברה סוטרת לחייל בכפר נבי סאלח הסמוך לנווה צוף ונעצרה למשך שלושה חודשים. בחודש מרץ האחרון נגזרו עליה שמונה חודשי מאסר והוטל עליה קנס של כמה אלפי שקלים בגין תקיפה, הסתה והפרעה לחייל.

עהד תמימי מניחה זר על . צילום: פלאש 90

אבו מאזן אמר במהלך הפגישה כי "עהד היא המודל למאבק הפלסטיני לחופש ולעצמאות ולהקמת המדינה הפלסטינית העצמאית".

ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ אמר היום: "עהד תמימי שוחררה היום לאחר שמונה חודשים בכלא, לאחר שסטרה לחייל. פעיל ימין שתקף באלימות את יהודה שאול, ממייסדי שוברים שתיקה רק בגלל שהנוכחות שלו באזור לא מצאה חן בעיינו, "בילה" כמה שעות בחקירה וקיבל הרחקה מחברון ליומיים. כנראה שבקואליציה ידעו יפה מאוד מדוע הם לא רוצים את המילה שוויון בחוק הלאום. פשוט, כי הם לא רוצים שוויון ודואגים שלא יהיה שוויון".

עהד תמימי בקבר ערפאת. צילום: פלאש 90

חבר הכנסת דב חנין (הרשימה המשותפת) אמר: "‏היום אחרי שמונה חודשי מאסר השתחררה עהד תמימי מהכלא.  לכליאתה שתי מטרות ברורות: שבירת רוחה והשתקת המאבק בכיבוש. קבלת הפנים של תמימי בנבי סאלח מראה שניסיונות ההשתקה וההפחדה לא יעבדו. הממשלה צריכה להבין שכליאת אנשים לא תעלים את הכיבוש. היא רק תחזק את המאבק בו".

גם בפורום המשפחות הישראלי-פלסטיני ברכו את תמימי: "חוסר הפרופורציונליות בענישה נועד לרפות את ידן מלפעול נגד המשך הכיבוש, אך תוצאתו היתה הפיכתן ובמיוחד הפיכתה של עהד לסמל חשוב של המאבק בכיבוש. אנו בטוחים שעהד תמצא את הדרך להמשיך ולפעול בדרכים לא אלימות להפצת המסר החשוב כל כך של הצורך להביא לסיום הכיבוש ולפיוס".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20



:עוד באותו נושא