עאהד תמימי, המחבלת שתועדה בשנים האחרונות תוקפת חיילי צה"ל ואף ריצתה עונש מאסר בגין תקיפת קצין גבעתי וחייל בנבי סאלח, ממשיכה במסע ההסתה המתוקשר שלה ושל משפחתה, הפעם על במת הפגנת יום השנה ה-71 ל"נכבה הפלסטינית" שנערכה מוקדם יותר היום (ש') בלונדון, בריטניה.

"לא נהפוך לקורבנות, נמשיך להתנגד", הכריזה תמימי בת ה-18 והודתה בפני הקהל הבריטי שהגיע להפגין סולידריות עם "העם הפלסטיני" שזעק "Free Palestine", שר "ברוח ובדם נפדה את פלסטין" וקרא לפרוץ את המצור על רצועת עזה. זאת, חמישה ימים בלבד לאחר סבב הלחימה האחרון בו ירו ארגוני הטרור ברצועה למעלה מ-600 רקטות לעבר אזרחי ישראל. מאות ההמפגינים נשאו בידיהם מפתחות, סמל צעדות השיבה העזתיות, ודגלי אש"ף.

 

אל תמימי, שלא רק נאמה על הבמה, אלא גם צעדה עם ההמונים, הצטרפה משפחתה מנבי סאלח. מלבדה, נאמו בהפגנה גם נציגי "ארגוני סולידריות, איגודים מקצועיים ואף מספר חברי פרלמנט, בהם אנדי סלוטר, הנודע כפעיל פרו-פלסטיני וריצ'רד בורגון ממפלגת הלייבור הבריטית. גם מנהיג הלייבור, ג'רמי קורבין, שיגר ברכות לקראת ההפגנה. המפגינים התאספו מחוץ לבניין ה-BBC ולאחר מכן צעדו אל עבר משרדי הממשלה הבריטית.

ההפגנה אורגנה על ידי 'הפורום הפלסטיני בבריטניה', בשיתוף עם מספר ארגונים שהבולטים בהם הם 'קואליציית עצירת המלחמה', 'ידידי אל-אקצה' ו'איגוד המוסלמים בבריטניה'.

תמימי: "כולנו צריכים לסטור לחיילים כל הזמן"

עאהד תמימי מסיתה נגד ח"כ גליק: "מותר להרוג אותו"
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20