הרב שלמה אבינר, מראשי הציונות הדתית ומי שחתום על גילוי הדעת שפורסם אתמול כי מי שצריך לעמוד בראש איחוד מפלגות הימין הוא רק איש דתי שנושא את דגל התורה, הסביר היום את קריאת הרבנים.

"אנחנו חושבים שצריך מפלגה דתית בגלל שמדינה זו לא רק כלכלה או ביטחון, זה ואמונה ועבודה גדולה שצריך לעשות אותה. בגלל זה צריך אנשים שכל חייהם זה יהיה התורה. הם יכולים להוביל את המאבקים האלה לטובת האומה" הסביר הרב.

בראיון לרשת ב' נשאל הבוקר על האפשרות שאיילת שקד, מי שנתפסת בציונות הדתית כ'מגנט' מנדטים בראש רשימת איחוד מפלגות הימין, "האם עדיף לאבד מנדטים גם אם שקד תביא יותר?". לשאלת המראיין השיב הרב: "אתה צודק".

לשאלה אם היה מדובר באישה דתיה שתוביל את הרשימה המאוחדת השיב הרב ואמר: "גם לא בסדר. המערבולת המסובכת של הפוליטיקה היא לא זירה בשביל התפקיד הנשי. לא לפוליטיקה".

רבנית בציונות הדתית נגד ראשות לרשימה המשותפת. גילוי הדעת שהתפרסם אתמול

התייצבות מפתיעה לצד איילת שקד

הדברים של הרב אבינר הבוקר גררו את תגובות הפוליטיקאים:

ח"כ יאיר לפיד צייץ אמר: "פנאטים דתיים ושוביניסטים לא צריכים להיות בפוליטיקה. וגם לא ברבנות למען האמת".

ח"כ עודד פורר,מישראל ביתנו, התבטא גם הוא ואמר: "אותו הרב שקובע שרפלקסולוגיה ורפואה אלטרנטיבית הן כישוף. הוא אחד הרבנים שמסמנים את התופעה החמורה של ההקצנה ודרדור המערכת לכיוון של מדינת הלכה חשוכה, שמפלה נשים, שמבטלת מקצועות מוכרים ומתחילה בציד מכשפות. כנגד התופעה הזו אנחנו נלחמים. נמשיך לשמור על ישראל כמדינה יהודית אבל נלחם בתופעה של הפיכת ישראל למדינת הלכה".

תגובה מפתיעה מגיעה דווקא מתוך הבית היהודי: סגן השר הרב התייצב לצד איילת שקד בראיון לרדיו קול ברמה ואמר כי "קמפיין הרבנים מוטעה ביסודו".

"לבית היהודי נבחר יו"ר והוא הרב רפי פרץ. נקודה" אמר בן דהן. "תפקיד ראש איחוד מפלגות הימין זה תפקיד אחר לחלוטין והוא לא פוגע במעמדו של הרב רפי פרץ כראש הבית היהודי והציונות הדתית, ולכן קמפיין הרבנים מוטעה ביסודו.

"אם יתבצע סקר שבו יתברר שאיילת שקד בראש איחוד מפלגות הימין מביאה יותר מנדטים – היא צריכה לעמוד בראש".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.