שוטר מגיע למכינת בני ציון. צילום: קובי ריכטר, TPS

 

החשודים באסון השיטפון שוחררו הערב (שני) ממעצר. תחת תנאי השחרור הוטלו על מנהל המכינה יובל כהאן ועל המדריך אביב ברדיצ'ב חמישה ימי מעצר בית, עשרה ימי איסור כניסה למשרדי עמותת בני ציון ועשרה ימי איסור יצירת קשר עם כל גורם הקשור לחקירה.

מוקדם יותר פורסם כי חלה החמרה בדרגת העבירה שיוחסה למדריך במכינת בני ציון. העבירה שמיוחסת כעת למדריך אביב ברדיצ'ב היא הריגה. למנהל המכינה יובל כהאן מיוחסת עבירת גרימת מוות ברשלנות.

בבית משפט השלום בבאר שבע הוארך בהסכמה מעצרם של השניים עד ליום שלישי. ראש המכינה הקדם-צבאית "בני ציון" בתל אביב ואנשי הצוות ממכינת בני ציון בתל אביב נעצרו במהלך ערב חמישי  על ידי המשטרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות באסון בנחל צפית שבו נספו תשע נערות ונער.

גורם המעורה בחקירה אמר כי תחילה מסרו החשודים עדות פתוחה, "בעדות שנתן המדריך היו סתירות רבות" אמר הגורם לערוץ 20. "אותה עדות שהפכה לחקירה באזהרה היא זו ש"סיבכה" את המדריך. חוקרי מפלג ההונאה במשטרה שמתמחים בחקיורת מורכבות ורגישות הם שמנהלים את החקירה הזו.

מצבו הנפשי של יובל, מנהל המכינה, בכי רע, מקורבים אליו מספרים כי הוא כואב מאוד את האסון הנורא ומשתף פעולה באופן מלא עם המשטרה. היום הטיחו החוקרים בחשודים דברים שהם אמרו בחקירות קודמות וממצאים שנאספו מהמחשבים ומהמסמכים שנתפסו על ידי המשטרה במשרדי המכינה בתל אביב. הלילה תתקבל החלטה לגבי המשך החזקתם בתנאי מעצר.

 

 

 

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי