צילום: Pixabay

 

עולם השואו ביזנס מורכב מאלמנטים ורבדים רבים שמספקים תעסוקה לאנשי מקצוע שונים ומאפשרים פרנסה טובה למוצלחים ביותר. מגוון בעלי המקצוע בתחום הוא אדיר אך רבים מהם מתאימים רק לסוג אחד של פעילות וככל שמדובר על צלם או תאורן, אין לו מה לחפש מחוץ לאולפני הצילום. מקצוע האיפור מביא אתו אפשרויות רבות מאוד וניתן לבחור מתוך קשת של אופציות ולעבוד במקצוע זה כשכיר או בתור פרילנסר עצמאי.

ללמוד את רזי האיפור

על מנת להגיע לרמה גבוהה באמנות האיפור יש לפנות תחילה ללימודים מקצועיים בתחום זה. קורס איפור מקצועי הוא הצעד הראשון בדרכה של כל מאפרת ורק בדרך זו ניתן להיכנס אל עולם הזוהר, האירועים והמסיבות.

מה לומדים בקורס מקצועי?

היות שברחבי הארץ ישנם מוסדות רבים אשר מתיימרים ללמד את מקצועות האיפור, יש לשער שהפרסומים השונים בנושא יבלבלו את כל מי שירצה לקבל מידי רלוונטי בנושא. קורס שמלמד איפור צריך להיות בנוי כך שכל תלמיד או תלמידה יסיימו אותו כשיש בידם את כל הידע הדרוש על מנת להתחיל לעסוק במקצוע באופן מידי:

  • בקורס מסוג זה לומדים להתייחס לסוגי עור שונים, וכיצד ניתן להבהיר או להכהות חלקים שונים.
  • הכרת חברות האיפור השונות והתעמקות בכללי האיפור תביא לכך שהביצוע יהיה ברמה הגבוהה ביותר.
  • במהלך הקורס ילמדו כיצד לאפר את אזור העיניים שנחשב לרגיש מאוד ובעל משמעות עמוקה.
  • איפור של כלות הוא ייחודי וניתן ללמוד גם אותו וכך להיפתח לשוק נוסף שזקוק לידיים טובות.

באופן כללי, כל מי שמוצא או מוצאת את עצמה מתעניינת במוצרי איפור שונים יתאימו לקורס מסוג זה.

איך לבחור ?

כדי להגיע לקורס איפור מקצועי מומלץ להיכנס את רשת האינטרנט ולערוך חיפוש באינטרנט אחר מוסדות שמציעים קורסים מסוג זה. כדאי לבדוק המלצות על הקורס ולנסות לשוחח על בוגרים של אותו קורסלקרוא על בוגרי הקורס על מנת להבין את התרשמותם. כדאי גם לברר האם מי מהם החלו לעבוד בתחום כפרילנס או שכירים ומה אופי העבודה שלהם.

לאחר שבחרתם מספר מוסדות לימוד כדאי להגיע לפגישה ולברר פרטים נוספים בכללם מה לומדים בקורס, מה המחיר וכמה זמן הוא נמשך. בדרך כלל קורס מסוג זה מתקיימים בשעות הערב אך ישנם גם מקומות אשר מציעים לימודי בוקר למי שזה מתאים לו. גם אם מדובר על אנשים עובדים, ניתן לשלב את העבודה עם לימודים של תחום חדש שעשוי להניב רווחים גבוהים, או בתור הכנסה צדדית שתסייע לכלכלהלמצב הכלכלי.

פרילנס או ?

השאלה היא מה היקף העבודה שאתם מצפים לה. עבודה בתור שכיר היא אמנם בטוחה יותר ואין צורך לדאוג ללקוחות, אך בתור פרילנס תוכלו ליצור לעצמכם שם ולצבור מוניטין שיביא אתכם תוך תקופה קצרה למצב של רווח כספי גדול יותר. כמו כן, העבודה כפרילנס תשתלם בסופו של דבר, שכן ניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה: סלון כלות, הכנה לשידור בטלוויזיה, איפור לצילום ועוד.

ההשקעה בקורס כוללת גם קבלה של תיק איפור מפואר ובתור פרילנס ניתן יהיה להשתמש בו כאשר תרצו להגיע אל לקוחות פרטיים או לפתוח עסק ביתי. כמובן שהשאלה אם להפוך לפרילנס או להישאר שכיר תלויה באופי האישי של כל אדם.

מאפרים מקצועיים יוכלו להרוויח סכומים גדולים רק בזכות השם שהם יצרו לעצמם ולעבוד מספר שעות קטן ביום. עבודה מסוג זה היא נוחה מאוד ומתאימה גם לאימהות חד הוריות שמחפשות לעבוד בחצי משרה. כדאי להירשם לקורס מקצועי בלבד ולא להיגרר לקורסים קצרים מידי שלא יעבירו לכם את כל החומר שנחוץ על מנת להפוך למאפר או מאפרת מקצועייםת.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.