דף הבית > אקטואליה וחדשות > עבאס: "ישראל מנסה לחבל במאמצים האמריקאיים"

עבאס: "ישראל מנסה לחבל במאמצים האמריקאיים"

הדברים נאמרו בתגובה להכרזה של שר הביטחון על "הקרן הלאומית הפלסטינית" כ"ארגון טרור". עבאס כינה את הצהרתו של ליברמן "הפרה של הסכמי אוסלו"

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס אמר אמש (ה') כי הודעת שר הביטחון אביגדור ליברמן המגדירה את "הקרן הלאומית הפלסטינית" כארגון טרור מהווה הפרה של הסכמי אוסלו. כך דווח היום ב"ג'רוזלם פוסט". עבאס אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית כי הקרן מהווה אחד ממוסדות אש"ף ומתפקדת בהתאם להסכמים וסנטרדטים בינלאומיים, בפיקוח בינלאומי. עוד הוסיף כי: "בזמן שהממשל האמריקאי מנסה ליצור אקלים התורם לעשיית שלום באמצעות דיונים בהשתתפות כל הצדדים ונוכחות שליחו של ממשל טראמפ לאזור, ההצהרה מהווה ניסיון ישראלי לחבל במאמצים האמריקאיים".

שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אבו-מאזן אמר את הדברים בתגובה לאמירתו של ליברמן כי הקרן מהווה ארגון טרור מפני "תמיכתה המתמשכת בגופים האחראיים לפעילות טרור רצינית נגד ישראל". לפי הצהרה של משרד הביטחון, הקרן אחראית,  בין היתר, להעברת עשרות מיליוני שקלים לאסירים ביטחוניים ולמשפחותיהם".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון