סמוטריץ'. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

חשבונו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) נחסם מהרשת החברתית טוויטר, לאחר שכתב בחשבונו הפרטי כי היה צריך לירות בפורעת הערבייה עאהד תמימי. במענה לציוץ של העיתונאי ינון מגל, כתב סמוטריץ' "לדעתי היא הייתה חייבת לחטוף איזה כדור, לפחות בפיקה של הברך. זה היה מכניס אותה למעצר בית לכל החיים".

בראיון ל'היום הזה' הוא הגיב לחסימה ואמר: "אני עומד מאחורי כל מילה. תפיסת הביטחון של צה"ל בנויה על הרתעה". לדבריו, מדובר ב"שיא חדש של סתימת פיות. כנראה שחופש הביטוי שמור רק לצד אחד של המפה הפוליטית. אני עומד מאחורי כל מילה של הציוץ הזה".

בפוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו, הסביר חבר הכנסת את התנסחותו וכתב: "תמימי היא לא "נערה" תמימה שאני מבקש לירות בה סתם חלילה. היא מחבלת שפעילותה פוגעת בביטחון ומסכנת את אזרחי ישראל. אני חס על חיי אזרחי ישראל ולא על חיי האויבים שלי. מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים. אני מעדיף להתאכזר לאכזריים כדי לרחם על אזרחי ישראל".

ברשת החברתית הגיבו בסערה לחסימה. עיתונאי ערוץ 20, שמעון ריקלין, כתב: "התרגלנו שפייסבוק מפלה וחוסמת בעיקר אנשים מהימין. אבל מה קרה לטוויטר שחוסמת את סמוטריץ ומתעלמת מציוצים חמורים בהרבה מצד שמאל? מספיק עם סדרות החינוך ודי לאפלייה". גם עיתונאי YNET אטילה שומפלבי גינה את ההחלטה וכתב: "זו התחרפנות. סתימת פיות דוחה":עוד באותו נושא