לקראת הכנס מפרסמים היום (א') פעילים באוניברסיטה סרטון בו הם 'חושפים' כביכול כיצד נולד הרעיון לקיום הכנס. בסרטון מציגים כי הכנס הוא חלק ממגמה של האוניברסיטה להרחיק מהם את התיוג של רצח רבין אשר לאחרונה דבק מחדש באוניברסיטה. לסיום נכתב "חנפנים נמאסתם. בר אילן – זו לא באמת אקדמיה".

נזכיר כי מדובר בכנס של היחידה ללימודי מגדר בבר אילן אשר מעודדת ומחבקת את תופעת הלהט"ב בישראל. תכני הכנס יעסקו בסוגיות סביב תופעת הלהט"ב-קוויר. בכנס ניתן למצוא הרצאות ממרצים שונים תחת הכותרות "ציוני דרך להטה"בים בישראל", "הביקור של קוקסינל בת"א", "הומואים אוהדי ארוויזיון כאוטופיה קווירית", "אהבה להטה"בית ואקטיביזים", "ותכירנו לעמוד לפניך – אוטופיה דתית קווירית" ועוד.

בפרסומים לכנס ציינו בבר אילן כי מדובר בכנס שני בתחום וכי בשל דרישות ביטחון המגיעים לכנס ידרשו להציג תעודה מזהה.

הסרטון הוכן על ידי קבוצה של סטודנטים באוניברסיטה המעדיפים שלא להיחשף, בסיוע ארגון ליבה.

מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה:

"מדובר בכנס אקדמי המבוסס על מחקר ארוך טווח של חוקרים ממוסדות אקדמיים ברחבי הארץ. הכנס נערך ביוזמת המחלקה למיגדר וכחלק מפעילות של האגודה הישראלית לסוציולוגיה.
אוניברסיטת בר-אילן, מעצם מהותה, עוסקת רבות בסוגיות חברתיות מגוונות ועדכניות. כפי שהיינו חלוצים בקידום המחקר האקדמי בתחום המיגדר, כך גם אנו מעודדים את החוקרים שלנו להיות עם האצבע על הדופק ולשאול שאלות בסוגיות המשפיעות על החברה".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.