סקר דעת קהל, שנערך ע"י מכון המחקרים הפלסטיני PCPO, בין הימים 12 עד 15 למרץ (נערך באיו"ש, ברצועה ובמזרח י-ם, בקרב 583 תושבים) מעלה, כי בעקבות משבר הקורונה עולה רמת אמון הציבור הפלסטיני בהנהגת הרשות הפלסטינית, בשונה מסקרים קודמים שהצביעו על אי אמון גובר.

הסקר מעלה עוד כי 68% מהציבור הפלסטיני תומך בשיתוף פעולה עם ישראל במאבק בקורונה.
מתוצאות הסקר עולה שעיקר תשומת הלב של הרחוב הפלסטיני נתונה כעת למאבק בקורונה ובהתאם לכך עולה מחדש תופעת הערבות ההדדית בחברה הפלסטינית.
הרחוב הפלסטיני מפגין פסימיות וחשש כבד מן הבאות, והסקר מגלה פעם נוספת את העייפות בציבור הפלסטיני, נוכח הנזקים המצטברים.

הנה הממצאים העיקריים: הסקר מעלה, ש80% מהציבור הפלסטיני שבע רצון מתפקודה של הרשות בניהול משבר הקורונה. מערכת הביטחון הפלסטינית זוכה לאמון הציבור, תוך ש 22.8% סבורים, כי היא מתפקדת באופן טוב מאוד, 39.5% מעניקים לה ציון טוב, 23.2% מעניקים ציון בינוני ו 8.7% מעניקים לה ציון רע.

גם מערכת הבריאות הפלסטינית זוכה לציון גבוה: 24.2% מעניקים לה את הציון טוב מאוד, 43% את הציון טוב, 22% את הציון בינוני ואילו 10% מעניקים לה את הציון רע או רע מאוד.
בשאלת היחסים בין ישראל לרשות הפלסטינית, מגלה הסקר כי 21.1% תומכים במידה רבה בשיתוף הפעולה בין ישראל לרשות במאבק בקורונה, 47.2% הביעו תמיכה כללית ו 29.2% מתנגדים לה במידות שונות.

הרחוב הפלסטיני חושש מהצפוי בקרוב: 41.7% מהציבור חרדים מאוד מהמצב, 42.9% מגדירים את עצמם כחרדים ורק 13.9% אינם חרדים כל כך. לגבי העתיד, הרי ש 43% סבורים כי הגרוע ביותר עדיין לפנינו, 34% מעריכים שהמצב לא ישתנה ורק 23% סבורים כי הוא ישתפר.

30.6% מהציבור הפלסטיני סבורים שכלכלת ביתם נפגעה מאוד, 40.1% סבורים כי נפגעו באופן בינוני, 20.5% מאמינים שנפגעו באופן מועט, ו 8.8% מעריכים כי לא נפגעו.
לגבי המדיה החברתית, המשחקת תפקיד מרכזי מאוד בציבור הפלסטיני, מעריכים 37% כי היא בעלת תפקיד חיובי בימי המשבר, לעומת 53.1% שאומרים כי היא בעלת תפקיד שלילי.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.