ח”כ , שחשוד בקבלת שוחד, הודף את השיח במערכת הפוליטית ולפיה הוא צפוי להתפטר בימים הקרובים מתפקידו כיו”ר הקואליציה. בהודעה שפרסם הבוקר, כתב כי מדובר ב”שמועות שקריות וזדוניות” וכי “לא הייתה כוונה לכנס מסיבת עיתונאים”. ביטן הבהיר: “אין ולא הייתה לי כל כוונה לפרוש מתפקידי או לפרוש מהכנסת”.

מי יהיה יו"ר הקואליציה הבא?
האם אחד מהם יהיה יו”ר הקואליציה הבא? צילומים: פלאש 90

 

עם זאת, גורמים בליכוד מסרו לערוץ 20 כי ככל שתתקדם החקירה בעניינו של ח”כ ביטן, הוא יתקשה לנהל את ענייני הקואליציה השוטפים וייאלץ לקחת פסק זמן מתפקידו. במערכת הפוליטית כבר נערכים ליום שאחרי ביטן, אדריכל הקואליציה. על נתניהו מופעלים לחצים עצומים למנות לו מחליף שיקדם את החוקים הרגישים שעוד עומדים על הפרק, כאשר מנגד מפלגות האופוזיציה – המעודדות מהעיכובים והשינויים בחוק ההמלצות – מתכוונות לשנס מותניים ולהמשיך להביך את הממשלה.

“ביטן לא יחזיק מעמד עוד זמן רב גם בתפקיד החשוב הזה וגם בניהול החקירה נגדו”, אומר חבר כנסת מהמפלגה, “זה עניין של זמן עד שיפרוש”. מספר חברי כנסת כבר רואים עצמם ראויים להחליף את ביטן בתפקיד שהפך מרכזי מאוד בפוליטיקה הישראלית. בין המועמדים, כפי שחשפנו אמש: סגנו של ביטן, , , , ואמיר אוחנה.

סקר פנימי שנערך בליכוד לפני שבועיים
שנערך בליכוד לפני שבועיים

 

בשבועיים האחרונים נערך סקר פנימי באחד מאתרי “הליכוד” המרכזיים ובו נשאלו חברי המפלגה את מי הם היו רוצים לראות בתפקיד יו”ר הקואליציה במקום ביטן. אז סברו במפלגה שביטן יקבל תפקיד שר ויעזוב את תפקידו מסיבה זאת. בסקר זכתה ח”כ למספר הקולות הגבוה ביותר ואחריה ח”כ דודי אמסלם.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.