בלעדי: פנימי שנערך החודש בחוגים פוליטיים בימין והתמקד באוכלוסייה היהודית מגלה שצירוף של לליכוד יחזק את המפלגה בשלושה עד חמישה מנדטים. על פי הסקר, התמיכה בליכוד, ללא שקד, עומדת על 27%. אם שקד תשוריין במפלגה, שיעור התמיכה בליכוד יעלה ל 34%, כאשר שקד מביאה אתה מצביעי ימין חילונים ליברלים, דתיים שאינם מזוהים עם הקו של פרץ-סמוטריץ, וקולות רבים של נשים.
בסקר, שערכה חברת "הגל החדש", נבדקה הפופולאריות של מנהיגי הימין ממפלגות שונות. הנתונים מעניינים. שלושת הפוליטיקאים שזכו לדירוג הגבוה ביותר הם ראש הממשלה נתניהו (53% אהדה), איילת שקד (53% גם היא) וח"כ גדעון סער (48%). נפתלי בנט זכה ל 41% אהדה, ליברמן עם 33%, ואילו הרב רפי פרץ וסמוטריץ זכו ל 19% תמיכה כל אחד. נתון נמוך למדיי.
עוד בדק הסקר המקיף את שיעור התמיכה של הציבור היהודי באיחוד מפלגות בימין. אם איחוד מפלגות הימין תתמודד ללא בנט ושקד היא תזכה ל 6% תמיכה, בעוד "הימין החדש" בראשות שקד גורף 11% מקולות המצביעים.
במקרה שתרוץ רשימה אחת מימין לליכוד שתכלול את איחוד מפלגות הימין והימין החדש, הרי שהתוצאה מובהקת – 16% מהנשאלים הצהירו שיצביעו עבור המפלגה המאוחדת.
ואת מי רוצה הציבור לראות בראש הרשימה המאוחדת בימין? גם בסקר זה, כמו בסקרים אחרים, התשובה ברורה. שקד זוכה לתמיכת 44% מהנשאלים, אחריה נפתלי בנט עם 22%, סמוטריץ מקדים את פרץ עם 17% תמיכה ואילו היו"ר הנוכחי, רפי פרץ, זוכה ל 7% תמיכה בלבד.
על פי ההערכות במערכת הפוליטית, שקד צפוייה להודיע עוד לפני סוף השבוע לאן פניה מועדות. נתניהו עדיין לא הכריע בנושא. לערוץ 20 נודע, שבימים האחרונים מופעלים לחצים לא פשוטים על משפחת נתניהו לשריין את שקד בליכוד כדי להבטיח ניצחון בבחירות הקרובות.
לא מעט בכירים בליכוד, ובהם חברי כנסת וחברי מרכז בכירים, קוראים לנתניהו לשריין את שרת המשפטים לשעבר. ח"כ מיקי זהר:" צירופה של שקד לליכוד יחזק את המפלגה ויהיה טוב לכל הימין. זה צעד מתבקש ואני מקווה שראש הממשלה יקבל את ההחלטה הנכונה."
אוסנת מידן, חברת ליכוד:" שקד תתרום לליכוד הרבה יותר מנדטים מכחלון, שקיבל ארבעה שיריונים. אני מאוד מקווה שהיא תגיע לליכוד, היא תתרום לנו לא מעט, בזה אני בטוחה."
כאמור, ליכודניקים רבים תומכים בשיריון שקד אבל הכדור נמצא כעת במגרשו של ראש הממשלה שמתמהמה בהחלטתו בעניין למרות שההכרעה מצידה של שקד תתקבל כאמור ב 24 השעות הקרובות.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא