סקר שנערך עבור "מעריב" חושף את מפת המנדטים רגע לאחר ההכרזה אמש על פיזור הכנסת. על פי הסקר שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס בראשות מנחם לזר, את הממשלה הבאה ירכיב בנימין נתניהו לאחר שהליכוד בראשותו ישמור על כוחו ויקבל 30 מנדטים.

מתכוננים לבחירות. צילום: פלאש 90

 

המפלגה השנייה בגודלה תהיה מפלגה בראשותו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ עם 13 מנדטים. כוחו של גנץ, שנגס במנדטים של הליכוד בסקרים קודמים, ירד לאחר ששרת התרבות מירי רגב תקפה את "נאום הכלניות" שנשא במהלך מבצע צוק איתן. כעת הוא מתחזק בעיקר על חשבון מפלגות המרכז והשמאל.

מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד עולה מ-11 מנדטים בכנסת הנוכחית ל-12 מנדטים על פי הסקר. מפלגת הבית היהודי מתחזקת אף היא עם 11 מנדטים ומפלגת כולנו בראשותו של שר האוצר משה כחלון יורדת ל-6 מנדטים. מפלגה בראשות אורלי לוי-אביקסיס תשיג גם כן 6 מנדטים ומפלגת ישראל ביתנו ממנה פרשה לוי-אביקסיס תרד ל-5 מנדטים.

יהדות התורה (אגודת ישראל ודגל התורה) החלוקה סביב חוק הגיוס עולה ל-7 מנדטים ואילו מפלגת ש"ס נצמדת לאחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד.

גוש השמאל-ערבים מתכווץ. המחנה הציוני בראשות אבי גבאי צונח מ-24 מנדטים בכנסת הנוכחית ל-9 מנדטים עפ"י הסקר. הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה מתייצבת על 11 מנדטים לעומת 13 בבחירות 2015. מרצ עולה ל-6 מנדטים.

בסקר השתתפו 502 חברים בפאנל הפוליטי של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט. הסקר בוצע על גבי מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל, יהודים וערבים כאחד – מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה המרבית בסקר זה היא 4.3%.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20