סקר חדש מגלה: רוב הצרפתים אינם מרוצים מתפקודו של הנשיא .  על פי דיווח בסוכנות הידיעות ‘רויטרס’, הסקר החדש שפורסם אתמול (ראשון), מעיד על נפילה משמעותית באחוזי התמיכה בנשיא שנבחר לפני פחות מארבעה חודשים.  על פי הסקר, מדד חוסר שביעות הרצון מהנשיא עלה מ- 43% בחודש יולי ל- 57% באוגוסט.

נשיא צרפת, עמנואל מקרון. יוני 2017. צילום: רויטרס
נשיא , עמנואל מקרון. יוני 2017. צילום: רויטרס

לפי ‘רויטרס’ מקרון עשה מאמצים להבלט במפת הפוליטיקה הבינלאומית מאז שזכה בבחירות בחודש מאי, כאשר אירח בין היתר את נשיא רוסיה ולדימיר ואת נשיא דונלד , כמו כן אירח מקרון את ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך חודש יוני. בימים אלו נמצא מקרון בעיצומו של מסע דיפלומטי בין בירות , וצפוי להגיע גם לישראל במהלך החודשים הקרובים. 

ראש הממשלה נתניהו מתקבל ע"י נשיא צרפת מקרון. צילום: חיים צח, לע"מ
ראש הממשלה מתקבל ע”י נשיא צרפת מקרון. צילום: חיים צח, לע”מ

בשבוע שעבר זכה מקרון לביקורת חריפה בצרפת לאחר שהתפרסם כי הוצאותיו על במאה הימים הראשונים לכהונתו הגיעו ל- 26,000 יורו. במקביל נסוגו במשרדו מהתכנית להעניק לאשתו תפקיד ממשלתי רשמי בתשלום, בעקבות ביקורת ציבורית.

מקרון בן ה- 39 – המנהיג הצרפתי הצעיר ביותר מאז נפוליון, זכה בבחירות לאחר שהבטיח להתגבר על הפילוג בין ימין לשמאל בפוליטיקה הצרפתית, עיקר הביקורת המופנית אליו בשדה הפוליטי קשורה לרפורמות שבכוונתו לעשות בתנאי הרווחה ובתקציב ההוצאות הציבוריות של המדינה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.