18:48 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לחץ בליכוד: "העליהום נועד להעלות ממשלת שמאל"

לחץ בליכוד: "העליהום נועד להעלות ממשלת שמאל"

סקר בחירות חדש קובע כי מפלגתו של יאיר לפיד הפכה לגדולה בישראל. הליכוד מתרסק ל-22 מנדטים בלבד

שלטון הימין בסכנה? זה המסר שיוצא ממפלגת הליכוד. בפוסט חריג וזועם שפורסם בעמוד פייסבוק של המפלגה, תקפו את הסקר שפורסם בחדשות 2, לפיו "יש עתיד" תקבל יותר קולות מ"הליכוד".

הסקר הוגדר כ"עליהום" והוסיפו כי "ברור שהסקר הוא תוצאה ישירה של משבר השבת והוא נמצא מאחורינו לאחר שנתקבלה היום פסיקת בגץ בנושא".

הפטריוטים דנים בסקר שמדאיג את הליכוד

בליכוד הזכירו גם את עוולות ממשלות השמאל מהעבר: "כל ממשלות השמאל לדורותיהן עשו קואליציות עם המפלגות החרדיות: ממשלת רבין הראשונה, ממשלת רבין השנייה שהעבירה את הסכמי אוסלו בתמיכת המפלגות החרדיות, ממשלת ברק וממשלת אולמרט. גם בממשלות אלה לא הונהגו שינויים כלשהם בנושא דת ומדינה.

"גם לפיד "החוזר בתשובה" מאותת לחרדים שלא יעשה שום שינוי בנושאים אלה. מצביעי הליכוד יחזרו כאשר יבינו שלפיד הוא איש שמאל שעומד בראש מפלגת שמאל שיוביל ויתורים ונסיגות שיסכנו את ביטחון ישראל.

"אל תתבלבלו, העליהום על הליכוד נועד לעשות דבר אחד – להעלות ממשלת שמאל שכמו כל ממשלות השמאל בעבר תעשה גם היא קואליציה עם המפלגות החרדיות, לא תעשה שום שינוי בנושאי דת ומדינה אבל תעשה ויתורים מסוכנים ובלתי הפיכים מול הפלשתינים, כפי שכבר קרה בעבר, דבר שממשלת הליכוד בראשות נתניהו לא תעשה לעולם".

בסקר שפורסם הערב (ג') בחדשות 2, לפיד צובר 24 מנדטים, לעומת 22 בלבד של נתניהו והליכוד. הסקר, שנערך על ידי מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף איי-פאנל, נערך לאחר משבר הרכבת שנערך בשבת האחרונה. בפעם הראשונה מאז נכנס לפיד לפוליטיקה, הופכת מפלגת "יש עתיד" בראשותו למפלגה הגדולה בישראל תוך שהיא חולפת על פני מפלגת הליכוד, בראשות ראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו.

צוחק מי שצוחק אחרון? לפיד עוקף את ביבי. צילום: פלאש 90.
צוחק מי שצוחק אחרון? לפיד עוקף את ביבי. צילום: פלאש 90.

בסקר זוכה מפלגתו של לפיד ב- 24 מנדטים, לעומת מפלגת הליכוד שיורד מ- 30 מנדטים שהושגו בבחירות האחרונות, ל-22 בלבד. הזוכה ככל הנראה בקולות הליכוד, היא מפלגת הבית היהודי בראשותו של נפתלי בנט, שמתחזקת ב- 6 מנדטים נוספים, מ- 8 בבחירות האחרונות, ל -14, והופכת לשלישית בגודלה.

את מיקומה של המפלגה הרביעית בגודלה בישראל תופסות יחד הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, בהתאם לבחירות האחרונות, ורשימת המחנה הציוני, בראשות יצחק הרצוג, שנופלת מ- 24 מנדטים ל- 13.

מפלגת ימין נוספת שמרוויחה מאובדן הקולות של הליכוד היא ישראל ביתנו בראשות שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שמתחזקת מ-6 מנדטים ל-10. יהדות התורה זוכה ל- 7 מנדטים, ש"ס רק עם 6, וכך גם מפלגת "כולנו" בראשות שר האוצר, משה כחלון שיורדת ב- 4 מנדטים. מפלגת מרצ שומרת על כוחה בסקר ונשארת עם 5 מנדטים.

יעלון שווה רק 7 מנדטים

הסקר בדק גם תרחיש שבו יתמודד שר הביטחון לשעבר  משה יעלון עם מפלגה בראשותו. יעלון הצהיר בעבר כי בכוונתו להתמודד על ההנהגה. במצב זה, מפלגות הליכוד ויש עתיד יקבלו 21 מנדטים כל אחת, הבית היהודי תשאר המפלגה השלישית בגודלה עם 14 מנדטים.

הרשימה המשותפת תשמור על כוחה עם 13 מנדטים, המחנה הציוני יתרסק ל- 11 מנדטים בלבד. ישראל ביתנו עם 10 מנדטים, המפלגה החדשה בראשות יעלון תזכה ל- 7 מנדטים, בדומה למלפגת יהדות התורה. ש"ס נשארת עם 6 מנדטים, מרצ שומרת על כוחה עם 5 מנדטים וכך גם מפלגת כולנו.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תמימי מפוקסלת

מזעזע: פלסטיניות סוטרות ומכות קצין וחייל צה"ל

נערות פלסטיניות תועדו מכות חיילים בפניהם בעוד אלה אינם מגיבים. גורם צבאי מאשר שמדובר בבנות משפחת תמימי הידועה בהתפרעויות חוזרות ונשנות