יממה לאחר התפטרותו של שר הביטחון, סקר מכון רפי סמית עבור חדשות 20 בודק כיצד נראית מפת המנדטים והמושבים בכנסת לו הבחירות היו נערכות היום.

הסקר נערך לאחר הודעת ההתפטרות של אביגדור ליברמן בקרב 600 נשאלים המהווים מדגם של האוכלוסייה הבוגרת בישראל.  75% מהנשאלים חושבים שהפסקת האש היא כניעה לטרור.

 

מפלגת הליכוד עומדת על 29 מנדטים, ישראל ביתנו עולה ל-8. מדובר בירידה של 3 מנדטים לליכוד מסקר שנערך בחודש מאי האחרון. ליברמן זוכה ל-2 מנדטים נוספים ומתרחק מהחשש שמפלגתו 'ישראל ביתנו' לא תעבור את אחוז החסימה. הבית היהודי זוכה למנדט נוסף ועולה ל-11 מנדטים.

מפלגת 'המחנה הציוני' בראשות אבי גבאי מתרסקת ל-11 מנדטים במקום 13 שהיו לה בחודש מרץ ו-12 בסקר שנערך במאי. 'יש עתיד' בראשות ח"כ יאיר לפיד יורדת ל-16 מנדטים במקום 19, 'כולנו' בראשות השר כחלון עולה ל-8.

גם המפלגה של אורלי לוי אבקסיס מתחזקת ועומדת על 6 מנדטים. מספר מנדטים זהה מקבלת מרצ שמאבדת מנדט. ש"ס עם 5 מנדטים ויהדות התורה מתייצבת על 8 מנדטים. הרשימה המשותפת נשארת יציבה עם 12 מנדטים מאז חודש מרץ.

 

30% מהנשאלים סוברים שבנימין נתניהו הוא המתאים ביותר לכהן כראש הממשלה ל-29% אין דעה בנושא, 15% מאמינים שהרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הוא המתאים ביותר, אחריו יאיר לפיד עם 9%, השר נפתלי בנט עם 8%, אביגדור ליברמן עם 5% בלבד ורק 4% סוברים שגבאי הוא המתאים ביותר.

פילוח התוצאות לפי הצבעה בבחירות האחרונות מעלה כי 60% ממצביעי הליכוד ציינו את נתניהו כמתאים ביותר לתפקיד, 23% ציינו אדם אחר והיתר לא הביעו דעה. במחנה הציוני – הפתעה: רק 15% ציינו את גבאי ואילו 36% סוברים שגנץ מתאים יותר.

33% ממצביעי 'יש עתיד' חושבים שלפיד הכי מתאים לכהן כראש ממשלה, 16% חושבים זאת על גנץ ו-10% סוברים שנתניהו הכי מתאים. בקרב מצביעי הבית היהודי 31% חושבים שבנט הוא המתאים ביותר, אחריו נתניהו עם 29% מהנשאלים.

בקרב מצביעי ישראל ביתנו 30% ציינו את ליברמן, 20 % את נתניהו ו-10% את בנט. בקרב מצביעי כולנו 28% תומכים בבני גנץ, 18% בנתניהו ו-15% באישים אחרים.

בפילוח לפי רמה דתית: נתניהו זוכה לתמיכה מובהקת בקרב מי שהגדירו את עצמם כחרדים, דתיים או מסורתיים. בקרב מי שהוגדרו כחילונים גנץ מוביל עם 22% תמיכה ואחריו נתניהו עם 18%.

חדשות 20

חדשות 20