רה"מ נתניהו והשר דרעי. צילום: פלאש90
רה"מ והשר דרעי. צילום: פלאש90

 

לפי חדש של ערוץ 10, אם הבחירות היו מתקיימות היום – מפלגת ש"ס לא הייתה עוברת את אחוז החסימה. המפלגה החרדית-ספרדית בראשותו של הייתה יורדת משבעה לשלושה מנדטים בלבד, שהם כאמור מנדט אחד פחות מהמינימום הנדרש כדי להיכנס לכנסת.

הליכוד הייתה זוכה ל-26 מנדטים, ארבעה מנדטים פחות ממספר המנדטים שיש למפלגת השלטון כיום. המפלגה השניה בגודלה לפי הסקר היא שעוברת את , וזוכה ל-21 מנדטים, עשרה יותר מהיום. ומה באשר למפלגתו של ? היא הייתה יורדת בארבעה מנדטים ל-20 בלבד.

המפלגה הרביעית בגודלה, הרשימה הערבית המשותפת הייתה זוכה ל-12 מנדטים, ירידה של מנדט אחד, ואחריה הבית היהודי שעולה בשני מנדטים לעשרה. מפלגתו של שר האוצר , , יורדת מעשרה מנדטים לשבעה בלבד.

מרצ צומחת מחמישה לשבעה מנדטים, ישראל ביתנו של ליברמן, כמו יהדות התורה, שומרות על כוחן – שישה מנדטים כל אחת. מפלגת יחד של אלי ישי שוב לא צפויה לעבור את אחוז החסימה, והיא תקבל 2% בלבד מהקולות, כך על פי הסקר.

על השאלה מי המועמד המתאים ביותר לשמש כראש ממשלת ישראל נראה כי הציבור לא רואה תחליף לבנימין נתניהו, שזוכה ב-28% תמיכה. אחריו בפער של 10% נמצא מיש עתיד, בדיוק כמו אבי גבאי מהמחנה הציוני. 6% רואים באהוד ברק כמי שמתאים ביותר להנהיג את מדינת ישראל.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.