18:39 23/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקר: האם משרד הבטחון יסייע ליהודה הישראלי?

סקר: האם משרד הבטחון יסייע ליהודה הישראלי?

שר הבטחון אביגדור ליברמן הודיע כי "משרד הביטחון נושא בכל ההוצאות וגם לגבי בניה של אותה היחידה עבור יהודה". מאמינים לו?

היום (ב') התייחס שר הבטחון הטרי אביגדור ליברמן לראשונה לסוגיית יחידת הדיור של יהודה הישראלי ואמר כי כי "משרד הביטחון נושא בכל ההוצאות וגם לגבי בניה של אותה היחידה עבור יהודה". האם אתם מאמינים כי משרד הבטחון ידאג להקמת יחידת הדיור בעפרה, לפי דרישת המשפחה והמלצות הרופאים?

"משרד הביטחון נושא בכל ההוצאות וגם לגבי בניה של אותה היחידה עבור יהודה", אמר ליברמן והוסיף "דיברתי עם פולי מרדכי, מתאם הפעולות בשטחים, וביקשתי מועדת חריגים במשרד הבטחון לדון פעם שניה בבקשתו לבנות יחידה עם נגישות מתאימה, וגם הנחתי אותו שלא יפריעו לאותה עבודת בניה שתחל בקרוב. ואם גם נרגיש שחסר כסף אז גם שם אנחנו נמצא את הפתרונות. אבל כרגע, לפחות לצורך השהות מחוץ לבית שעדיין לא בנוי, יש אפשרות למימון מלא של משרד הבטחון וגם לגבי כל הצד הבירוקרטי, ההיתרים – אנחנו מטפלים ואין שום כוונה להפריע למהלך הבניה ברגע שהיא תתחיל".

ליברמן התייחס גם אל תשובת משרד הבטחון, לפיה לא מעבירים תקציב לבניה כי אי אפשר לתת התר חוקי: "כמו תמיד יש ועדת חריגים. ישנם תקדימים וכשיש קצת רצון טוב אז תמיד אפשר למצוא את הפתרונות ואני בטוח שנחפש את הפתרון הנכון. ובכל מקרה אין לי כוונה להפריע למהלך הבניה ויקח קצת יותר קצת פחות אבל בסופו של דבר מדובר במקרה הומניטרי נטו ולא מדובר פה בשום דבר אחר. זה לא מאחז בלתי חוקי זה לא התרסה זה צורך הומניטרי ממדרגה ראשונה אנחנו מחויבים לכל חייל וחייל ולכן הפתרון ישנו וגם כיום הם רשאים לבנות בלי הפרעה וגם לגבי כרגע שהות מחוץ לבית, לא יבנו בכל מקרה ביום אחד הכל משרד הבטחון לוקח על עצמו".

יש להזכיר כי הפנייה הראשונה של המשפחה למשרד הבטחון הועברה לראשונה לפני כעשרה חודשים ונתקלה בחומת אטימות. גם פנייתו של ראש הממשלה ליועץ המשפטי של המשרד בשבוע שעבר לא הועילה ורק התגייסות כוללת של אלפי אזרחים סייעה למשפחת הישראלי להשיג את סכום הכסף הדרוש על מנת לבנות את יחידת הדיור. העבודות יחלו בקרוב.

האם אתם מאמינים כי כעת, עשרה חודשים לאחר הפנייה הראשונה של המשפחה, משרד הבטחון יתעשת ויעמוד מאחורי המחויבות שלו למשפחת הפצוע?

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המאחז הפלסטיני באיזור סוסיא. צילום: רגבים

המדינה לבג"ץ: נהרוס את המאחז הפלסטיני סמוך לסוסיא

המדינה הודיעה לבג"ץ כי תהרוס חלק מהמבנים במאחז נוואג'עה הסמוך לסוסיא, שתנועת רגבים עתרה בדרישה להורסו.