לאחר שבשבוע שעבר הצליחו במכון דיירקט פולס לזהותר ראשונים את שינוי המגמה הפוליטי לפחות על פי הסקרים, סקר חדש ודרמטי מתפרסם כעת על ידם:

1. גוש הימין נושק ל-60 מנדטים (קצת יותר מ- 59). גוש השמאל עומד על הטווח של 54-55 מנדטים. ליברמן יורד ל- 6 מנדטים.

2. הסיכוי שהימין יצליח להקים ממשלת 61, גדול יותר מהסיכוי של ישראל ללכת לבחירות בפעם רביעית.

3. לראשונה: עוצמה יהודית יורדת מתחת לרף ה- 1% בניתוחים שלנו.

הסקר האחרון. דיירקט פולס

שני גורמים עיקריים הביאו לחיזוק בכוחו של גוש הימין, במגמה איטית שזיהינו שהחלה כבר לפני חודש והתגברה גם בשבוע האחרון: הראשון – לראשונה מאז בחירות ספטמבר, אחוז המצהירים מקרב בוחרי הליכוד כי יבואו להצביע, משתווה לנתון של מצביעי כחול לבן. זהו נתון דרמטי במסגרת ניתוח המגמות ומזכיר מאוד את התגייסות מצביעי הליכוד בבחירות 2015.

הגורם השני – כ-3 מנדטים שהשלימו את המעבר הסופי מגוש השמאל – מרכז לגוש הימין. רובם אגב, בוחרי כחלון וגשר מאפריל 2019.

אחוז המתלבטים הצטמצם בהתאמה בשבוע האחרון, מכ-10% ל- 2.6% בלבד.

מול אובדן המנדטים לליכוד, כחול לבן מפצה את עצמה בכ-2 מנדטים שהיא שואבת אליה מהעבודה – גשר – מרצ שיורדת ל-9 מנדטים ומתחזקת מעט על חשבון המשותפת, שמפסידה את המנדט ה-14.

ליברמן נחלש גם הוא במנדט נוסף ומתייצב על הספרה 6. שני שליש מהמנדט שאיבד, חוזרים לגוש הימין.

ימינה מתייצבת על 7 מנדטים וש"ס על 9.

עוצמה יהודית שמסרבת לפרוש, נתפסת כמכשול לניצחון הימין ובהתאם היא נחלשת עוד. לראשונה במדגמים שלנו היא מקבלת פחות מאחוז מהקולות – 0.96%.

במגזר הערבי נראה כי אחוזי ההצבעה הפעם יעלו במקצת על 59% ההצבעה שהיו בסטפמבר, ויחצו את רף ה- 60%.

אולם, באופן מפתיע, הליכוד מתחזק שם ועשוי לזכות בכ- 7% מקולות המיעוטים, כמנדט שלם, שחלקו הגדול מגיע מהדרוזים שהעבירו את תמיכתם מכחול לבן לליכוד, ככל הנראה בעקבות הקמפיין של הליכוד וההתקפות של נתניהו על אשכנזי אודות פגיעתו בדרוזים. מסתבר כי מדובר במהלך דרמטי של נתניהו.

כחול לבן מחזירה לעצמה במגזר כשליש מנדט.

הסקר נערך על ידי חברת Direct Polls LTD בתאריך ה- 26 בפברואר 2020 בשעות הערב, באמצעות מערכת דיגיטלית בקרב 2,983 משיבים מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל (18+), הכוללים בתוכם את החברה הערבית (371), החברה החרדית (581) ויוצאי ברה"מ לשעבר (305) תוך מתן משקלים מתאימים. טעות הדגימה הסטטיסטית 2.1%+- בהסתברות של 95%


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.