10:12 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקרים ראשוניים: קלינטון ניצחה בעימות השני

סקרים ראשוניים: קלינטון ניצחה בעימות השני

העימות השני הבטיח הרבה וקיים מעט. קלינטון גברה על טראמפ, שהשתדל להישאר רגוע

תוצאות הסקרים המעמיקים שיבדקו איך חש הציבור האמריקאי בנוגע לעימות השני בין המועמדים לנשיאות ארה"ב יגיעו רק בעוד מספר ימים. הם יכללו גם את יחס המצביעים הפוטנציאליים לקלטת המביכה של טראמפ וחשיפות ההתכתבויות של קלינטון, המפלילות אותה לכאורה בשחיתות.

על פי סקרים ראשוניים נראה כי הילארי קלינטון יצאה מהעימות עם ידה על העליונה, אם כי באופן פחות משכנע משניצחה בעימות הקודם. סקר של CNN/ORC, שנערך בקרב קהל פרו-דמוקרטי, קבע כי קלינטון ניצחה בעימות בפער משמעותי. 57% חשבו כי היא הייתה משכנעת יותר, בעוד 34% מהמשתתפים בסקר סברו כי דווקא טראמפ ניצח את העימות.

אחת הסיבות, אולי, לפער המשמעותי ב-CNN, הוא העובדה שהפרשנים ברשת החדשות הורו למשתתפים מה לומר, כפי שניתן לראות בסרטון זה. בשנייה 0:05, לוחשת המגישה לקהל מה המילים שהיא מחפשת.

בנוסף, YouGov ערכה סקר בקרב 812 מצביעים רשומים שצפו בעימות והעלו מספרים קרובים יותר, אם כי גם כאן קלינטון ניצחה. ארבעים ושבעה אחוז מהמצביעים חשבו כי קלינטון ניצחה בעימות לעומת ארבעיים ושניים לטובת טראמפ. מבין מצביעים לא משוייכים, קלינטון ניצחה בפער של 44% לעומת 41% של טראמפ.

בקבוצות המיקוד, מצבו של טראמפ מורכב. על פי CNN מצבו היה אנוש, כשרק משתתף אחד הרגיש כי הוא ניצח. בקבוצת מיקוד שנערכה באולפני FOX ניוז, לעומת זאת, הכריזו כי טראמפ חזר למירוץ.

בתמונה הכוללת, הדימום של קמפיין טראמפ ככל הנראה נעצר, אך הוא עדיין במגמת הפסד ומפגר הרחק מאחורי קלינטון.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פורץ שנתפס בבנק בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

פורץ נתפס "על חם" במהלך שוד בנק בירושלים

המשטרה עצרה לפנות בוקר תושב שועפט בן 23 במהלך פריצה לסניף בנק בדרום ירושלים, כשהוא מסתובב במקום ומחטט במגירות