למרות האיסור שהטיל דיקן , אורי ניר, על פעילי תנועת '' לחלק את הספרון "" שכתבו הפוליציסט והעיתונאי אראל סג"ל, אותו חשפנו אתמול בתוכנית 'לפני כולם' – התייצבו היום (ד') פעילי התנועה באוניברסיטה כמתכונן וחילקו את הספרון לעוברים ושבים. פעילי '' ידעו שהם מסתכנים בכך שהם מחלקים את החוברות למרות האיסור שהטיל הדיקן, אך לא ציפו שמי שיבקש מהם להפסיק את החלוקה תהיה דווקא אגודת הסטודנטים. מספר דקות אחרי שהחלו לחלק את הספרונים, הגיעו שניים מנציגיה ודרשו מיו"ר התנועה, מתן פלג, להפסיק את החלוקה מיד ואף איימו כי יזמינו למקום את גורמי האבטחה של האוניברסיטה.

דוכן אם תרצו באוניברסיטת בר אילן, היום (ד'). צילום: לירן לוי
אם תרצו באוניברסיטת בר אילן, היום (ד'). צילום: לירן לוי

 

פלג, שלא רצה לעורר מהומה נוספת, הורה לפעילים להפסיק את חלוקת הספר. "זה שפל ערכי חסר תקדים, זו פגיעה בחופש הביטוי וחופש המחשבה", אמר פלג בזעם והוסיף כי "יותר מכל, מדובר בהשתעבדות לפוסט-ציונות שמנסה האליטה הישראלית לייצר כאן שנים על גבי שנים". חבר הכנסת עודד פורר ממפלגת ישראל ביתנו, שצפה אמש בחשיפת הנושא בתוכניתנו, דיבר הערב מעל דוכן הכנסת והביע תמיהה על הצנזורה שהחליטו לעשות בבר אילן.

אוניברסיטת בר אילן מסרה לנו היום בתגובה כי "הפצת החוברת למרות האיסור תיבדק על ידי ההנהלה". אגודת הסטודנטים באוניברסיטה סירבה להגיב.

נכבא חרטט

 

 

אמש (ג') חשפנו כי גם השנה לוקחת תנועת 'אם תרצו' חלק ביריד תאי הסטודנטים השונים באוניברסיטה. חברי תא 'אם תרצו' באוניברסיטת בר אילן ביקשו לחלק בו היו את הספרון, אולם דיקן הסטודנטים באוניברסיטה ביקש מהתאים השונים להעביר לעיונו ולאישורו את החוברות והברושורים שיחולקו מחר על ידי התאים השונים. לאחר שהספר של סגל ותדמור הגיע לעיונו של הדיקן, הוא החליט לפסול אותו וכך הוא כתב לסטודנטים חברי תא "אם תרצו" באוניברסיטה: "כדי לאפשר ולהבטיח דו קיום משותף, איני יאשר התייחסות של תא אחד לנרטיבים של זרמים אחרים".

"התוכן עלול לעורר איבה"

מטעמה של האוניברסיטה נמסר אתמול כי "האוניברסיטה תומכת ומעודדת חילופי דעות והשקפות בקמפוס. ברוח זו, דיקן הסטודנטים מאשר לתאים של סטודנטים לקדם ולהפיץ את דעותיהם ובתוכם גם חוברות ופרסומים של 'אם תרצו' – תוך כיבוד דעותיהם ועמדותיהם של אחרים. החוברת המדוברת נושאת כותרת מתנגחת ומתריסה ותוכנה נועד לנגח ועלול לעורר איבה ועל כן נאסר להפיץ אותה".

ב'אם תרצו' זעמו על ההחלטה וסטודנטים חברי התא באוניברסיטה פנו אל לשכת הדיקן בכדי לקבל הבהרות בנושא.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.