בעוד ראש הממשלה נתניהו מודה לנשיא האמריקאי על התמיכה המסיבית בישראל, בשעות הקרובות עתידה לעגון בחופי ישראל ספינת המלחמה של חיל הנחתים האמריקאי "USS Iwo Jima" במסגרת התרגיל המשותף לצה"ל ולצבא ארצות הברית Juniper Cobra 2018. על הספינה כוחות אמריקאים הכוללים 1,400 נחתים ו-1,100 מלחים בנוסף ל-25 כלי טיס ושלוש רחפות.

הספינה "USS Iwo Jima". צילום: שלבי מ. טוקר, הצי האמריקאי

 

תרגיל Juniper Cobra 2018 מתמקד בשיפור יכולות ההגנה מפני מתקפה בליסטית משולבת. במקביל לשיתוף הפעולה האווירי, מתקיימים תרגילים נוספים, בהם יקחו חלק ובין השאר כ-650 מהנחתים האמריקאים שירדו מהספינה אל החוף. תרגילים אלה מאפשרים לצה"ל ולשותף האמריקאי להעצים את שיתוף הפעולה והלמידה ההדדית.

בסיס האם של ספינת Iwo Jima הוא במייפורט שבפלורידה. הספינה מוצבת כעת בצי השישי, הצי האמריקני באירופה. לספינה יכולת שינוע והפעלת כלים שונים, בהם כלים אמפיביים (ימ-בשתיים), תוך שמירת מרחק בטוח מן החוף. בנוסף, לספינה כלים ומערכות המאפשרים נחיתה של צוותי אוויר ושל כלים על מסלול הנחיתה שלה, שאורכו כ- 257 מטרים, תוך הפלגה לעבר החוף.

אל"ם (Navy Captain) פארל ג'. סאליבן, מפקד כוח הנחתים על הספינה, אמר לקראת ההגעה לארץ כי "התרגיל מהווה הזדמנות יוצאת דופן לשני הצבאות לעבוד בשיתוף פעולה ולהדגים את המחויבות ההדדית".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא