, שר החינוך והפנים וחבר הקבינט לשעבר, התארח אמש (ה')  בתכנית "" בהגשת , והשיב לתשובות הגולשים – גם בנוגע ליחסים המקצועיים עם אשתו גאולה אבן, מגישת מהדורת החדשות של תאגיד השידור הציבור "".

אחת הגולשות שאלה: "מה ההשפעה של גאולה על הדעות שלך, והאם יש בעיה עם העבודה שלה?" סער השיב כי אנשים רבים "יוצאים מנקודת הנחה שהדעות של גאולה שונות מהדעות שלי".

בתשובה לשאלה על כך שאנשים רבים סבורים כי אבן אוחזת בדעות שמאל. סער שלל את הטענות ואמר: "קודם כל יש מערכת הסתה מאורגנת נגד גאולה, יום אחד אולי ארחיב על זה את הדיבור, שמייחסת לה דעות שהן ממש לא הדעות שלה.

אבן-סער. צילום: פלאש 90

 

"יחד עם זאת, אני לא אבוא ואפגע באשתי שהיא מגישה מהדורת חדשות מרכזית. על ידי זה שאגיד שהדעות שלה הן איקס והיא מצביעה ל-Y. ומכיוון אני חושב שבעבודה שלה נדרשת מידה אובייקטיביות, יכולת לראיין באופן שווה מרואינים שונים. זה לא ערוץ אידיאולוגי שיש לו קו אידיאולוגי".

עוד הוסיף סער כי  "אני רוצה לשמור על המוניטין שלה, אני לא רוצה לצבוע אותה בצבע אחר. הדעות שמיוחסות לה אינן דעותיה לפי מיטב ידיעתי.

בנוגע לשאלה על האפשרות של ניגוד עניינים עם אשתו כאשר יחזור למערכת הפוליטית בתפקיד בכיר כאשר היא ממשיכה בתפקידה הזכיר סער כי זו לא הפעם הראשונה בה השניים מתמודדים עם אתגר דומה ואמר: "כאשר הייתי שר בממשלה היא הגישה תכנית ראיונות ששם יכולת הביטוי והעצמאות יותר מקריאת הפתיחים במהדורה מרכזית.

"יש גורמים שרוצים להוריד את גאולה מהמסך, לא הצליח להם"

אתה בעוד שנה מהיום נבחר להיות שר החוץ, או שר הביטחון, האם גאולה יכולה להגיש מהדורה מרכזית כשחלק מהנושאים שהיא צריכה לדווח עליהם נוגעים למשרד שלך?

"גאולה גזרה על עצמה, כאשר הייתי שר הפנים, לא לעסוק באופן מוחלט  בנושאים שאני טיפלתי בהם. אז זה היה אפשרי. כמובן, עוד דברים אחרים – לא לראיין אותי. אפילו כשעזבתי את משרד החינוך היא המשיכה לא לעסוק בהם. גאולה היא עיתונאית מהמעלה הראשונה. היא תדע להסיק את המסקנות האתיות הנכונות בכל שלב של הקריירה שלי.

בני הזוג סער. צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

 

"אני חושב שכלל לפגוע במשלח ידו של אדם, שהוא עסק בו בצורה המקצועית ביותר כל חייו, היא אשת מקצוע הרבה לפני שהכירה אותי. היא התחתנה איתי לפני חמש שנים. להתחתן איתי, זה מספיק עונש. אז צריך להעניש אותה עוד פעם?

יש גורמים פוליטיים שאולי מנסים ליצור את הרושם הזה?

"ללא ספק יש. גם גורמים פוליטיים וגם גורמים בעולם התקשורת, שרוצים להוריד את גאולה מהמסך. עד היום זה לא כ"כ הצליח להם".

כולם ב-20

כולם ב-20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.