אשת הבידור , שתקפה הבוקר (חמישי) את ציבור מצביעי הימין וכינתה אותם "לא אנושיים", זוכה לתגובות זועמות מהמערכת הפוליטית: "יש אנושיות והומניות גם בימין וגם בשמאל. חבל שאישה כמוך שהייתה מודל עבורי במלחמה על זכויות נשים אומרת דברים כל כך מטומטמים", אמרה חברת הכנסת מירב בן ארי (כולנו).

גם יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, הגיב לדברים: "אחת הסיבות שהצטרפתי לפוליטיקה היא לייצר שיח אחר, מכבד ושונה. אפשר להתווכח כל עוד שומרים על תרבות דיון וכבוד הדדי", כתב. "להאשים ימנים בחוסר אנושיות זה להכתים ציבור שלם. בסוף כולנו רקמה אנושית אחת חיה, גם משמאל וגם מימין".

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ

 

בתגובה לדברים קרא שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס, לראשי מפלגות השמאל לגנות מיד את הדברים שאמרה השחקנית: "אחרי הצ׳חצ׳חים, האספסוף ומנשקי הקמעות, מוכיחים שוב אנשי השמאל את היחס האמיתי, המזלזל והמתנשא כלפי תומכי הליכוד בכלל והימין בפרט. אם ראשי מפלגות השמאל ובראשם גנץ ולפיד לא יגנו מיד, אז שתיקתם תתפרש כהסכמה לדברי אבקסיס".

גם יו"ר מפלגת 'האיחוד הלאומי', ח"כ בצלאל סמוטריץ', הגיב לדברים בחשבון הטוויטר שלו: "מאיפה מגיע כל הטוב הזה?", כתב בצורה צינית והוסיף: "יעל מצטרפת לקמפיין שלטי החוצות של גנץ ולפיד שרק מוסיף לנו הגזענים, המסיתים והלא אנושיים עוד ועוד מנדטים. ברוך השם. תודה, תודה רבה. תמשיכו", אמר.

"אמירה מטומטמת". ח"כ מירב בן ארי נגד דבריה של יעל אבקסיס. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

כזכור, על רקע הסערה שעוררו דבריה של השחקנית והמנחה רותם סלע לפיהם מדינת ישראל היא "מדינת כלל אזרחיה", והתגובה של ראש הממשלה שענה לה כי "ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ושלו בלבד", נכנסו אנשי בידור רבים לקלחת הדיון הציבורי וכעת תוקפת גם אשת הבידור יעל אבקסיס: "הקולות הגזענים והמסיתים מגיעים מהימין. ההסתה של הימין נגד השמאל פצעה אותנו", אמרה בראיון לגלי צה"ל.

"אני מורידה בפני המקסימה את הכובע. זה טלטל אותי. אמרתי לעצמי וואוו, איזה אומץ, איזה כוח יש לה", אמרה. את תגובת ראש הממשלה, שכתב לסלע כי "לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי – ושלו בלבד. כמו שכתבת, אין שום בעיה עם אזרחי ישראל הערבים – הם שווי זכויות ככולנו וממשלת הליכוד השקיעה במגזר הערבי יותר מכל ממשלה אחרת", כינתה אבקסיס "עלובה".

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.