ח"כ צחי הנגבי אמר אתמול (שישי) בתכנית 'אופירה וברקו': ״השטויות האלה שאין לאנשים מה לאכול – זה חארטה".סערה גדולה התעוררה בציבור בעקבות דבריו, ואנשי ציבור רבים גינו את מה שנתפס כזלזול במצוקות של הציבור.

הנגבי עצמו התנצל על דבריו, בדברים שפרסם תוך חילול שבת ואמר כי "רציתי לומר למראיינים שביקורתם המוקצנת והבוטה כלפי הממשלה מייצרת חרדה בציבור במקום תקווה. רציתי לומר שהממשלה שאני חלק ממנה פועלת יום ולילה כדי להחזיר את ישראל למסלול של משק בריא וצומח.‏ לצערי, בלהט הדיון התבטאתי באופן שפגע ברגשות הציבור. זו לא הייתה כוונתי ואני חוזר בי מן הדברים".

השר צחי הנגבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

חבר הכנסת הנגבי הוסיף ואמר שהקורונה היא "מגיפה עולמית שגובה מחירים אמיתיים וכבדים, בריאותיים, כלכליים וחברתיים.‏ בתוך עמי אני חי, ואני ער למצוקה הגדולה של ציבור שלם שנמצא במלחמת הישרדות. אני מבטיח שנמשיך לפעול באחריות וברגישות כדי להחזיר את המשק למסלולו, ולפצות ככל הניתן רבים שחרדים, בצדק, לעתידם ולעתיד משפחותיהם".

עם צאת השבת פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו הסתייגות מהדברים: "ראש הממשלה מצר על אמירות כאילו מצוקת הקורונה היא לא אמיתית."

ראש הממשלה נתניהו תוקף
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

 

כמו בכל העולם הקורונה גובה גם בישראל מחירים כבדים של חיים, בריאות ופרנסה. המצוקה היא אמיתית וראש הממשלה עמל מסביב לשעון כדי לתת לה מענה. לרבות סיוע כלכלי והזרמת כספים מהירה לעסקים ולאזרחים".

השר ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90

 

גם שר האוצר ישראל כץ מתח ביקורת על ההתבטאות של הנגבי, וכתב, בשבת, כי "‏רבים בציבור הישראלי נקלעו למצוקה כלכלית עקב מגפת הקורונה. אני וחבריי מחויבים לעשות הכול כדי לחבק את כולם ולתת להם כל סיוע נדרש – עד להגעה לעתיד בטוח. לא להטיח בהם האשמות וביטויי גנאי".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.