אל סעוד שר ההגנה הסעודי ובנו של המלך התראיין לטלוויזיה הממלכתית הסעודית והביע הסתייגות מהאפשרות לקיום דיאלוג מול , כך דווח באתר Ynet. שר ההגנה האשים את בכך שהיא שואפת להשתלט על העולם המוסלמי. "איך אפשר להגיע להבנה עם משטר שמבוסס על אידיאולוגיה קיצונית? נפעל כדי שהמערכה תהיה אצלם באיראן ולא בסעודיה". בנוסף ביקר גם את התנהלות ארה"ב בסוריה: " פספס הזדמנויות רבות ליצור שינוי"
אל סעוד ונשיא רוסיה פוטין ב-2015. צילום: דוברות הקרמלין
אל סעוד ונשיא פוטין ב-2015. צילום: דוברות הקרמלין
עוד ציין בן המלך, הנחשב לאחד האישים המשפיעים ביותר בממלכה  כי בניגוד לשיחות שסעודיה מקיימת עם מדינות אחרות הדבר אינו מתאפשר עם איראן.  "אנחנו יודעים שאנחנו בסעודיה מהווים יעד מרכזי עבור המשטר האיראני. הגעה לכיוון התפילה של המוסלמים במכה (הנמצאת בסעודיה, ע.ד) הוא יעד עבור המשטר האיראני", אמר.
עאדל אל-ג'ובייר, שר החוץ הסעודי. צילום: ויקיפדיה
עאדל אל-ג'ובייר, שר החוץ הסעודי. צילום: ויקיפדיה
בשבוע שעבר ביקר עאדל אל-ג'ובייר, שר החוץ של סעודיה במוסקבה ולאחר פגישה עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר: "לבשאר אין מקום בעתידה של , ולחיזבאללה בשום מקום בעולם". אל-ג'ובייר הוסיף כי יש לשים קץ להתערבות של איראן בנעשה במזרח התיכון. לברוב מצדו הציג גישה הפוכה לגמרי ואמר כי: "חיזבאללה הלבנוני אינו ארגון טרור ונוכחותו בסוריה דומה לנוכחות חיל האוויר הרוסי, והכוחות האיראניים שהגיעו בהזמנת הממשלה הסורית הלגיטימית".
עוד אמר אל-ג'ובייר בעניין, כי חיזבאללה מבצע פעולות בכל האזור בשליחותה של איראן. "אנו פועלים לשים קץ להתערבות של איראן וחיזבאללה באזור",הוסיף. לצד זאת, ציין אל אל-ג׳ובייר כי שתי המדינות מסכימות לגבי הסוגיה הפלסטינית וכי ורוסיה מסכימות "לכבד את ריבונותן של מדינות". השר לברוב אמר כי למרות חילוקי דעות בין מוסקבה וריאד לגבי אסד, לא קיימים פערים בלתי ניתנים לגישור בין המדינות בעניינו.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא