מדי הצופים הישראלים שנמכרו בסעודיה
מדי הצופים הישראלים שנמכרו בסעודיה

 

באחד השווקים שבעיר ג'אזאן בסעודיה נמכרו מדי הצופים הישראלים וחוללו סערה בעולם הערבי, כך פורסם ב"middleeasteye". אזרחים סעודים התלוננו כי זיהו מדים של צה"ל עם דגל ישראל עליהם הנמכרים בחנות מקומית. תמונות המדים הופצו במהרה ברשתות החברתיות ובסעודיה טענו כי מדובר ב"פלישה ציונית לסעודיה". קולות אחרים טענו כי מדובר במהלך יזום מטעם הנסיך סלמאן, כחלק מתהליך של נורמליזציה עם ישראל.

באתר האינטרנט הסעודי "אח'באר 24" פורסם כי שר ההשקעות עבד אל-רחמן אל-חוסיין אמר כי הרשויות הרגולטוריות במדינה "נקראות להשלמת ההליכים ולהטלת עונשים שיטתיים" נגד מפיצי מדי הצופים הישראלים.

דובר ראש הממשלה לתקשורת הערבית, אופיר גנדלמן סיפר על כך בציוץ בטוויטר: "המדים של הצופים הישראלים נמכרו מסיבה כלשהי בחנות בגדים סעודית, וגרמו לבוהאקה ענקית של דגלנו וכתבי העברית. היו שאמרו שזה מדים של צה"ל. למה הם לא קראו מה כתוב בכתף? המדים של הצופים הישראלים הם כנראה מסוכנים מאוד!".

גנדלמן, שהתייחס לעניין ברשתות החברתיות בערבית ובראיון שנתן היום לרשת BBC בערבית, ציין כי הסערה שהתעוררה בסעודיה ובעולם הערבי בכלל לעובדה שמדי צופים מישראל נמכרו בחנות בסעודיה הינה דוגמה נוספת לאובססיביות האוחזת בעולם הערבי בכל הקשור לישראל. הוא הוסיף כי התגובות הארסיות שהיו לכך ברשתות החברתיות מעידים לא רק על קיצוניות במישור המדיני אלא גם על גזענות.ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם