הסעודי, הנסיך , האשים את טהראן בתקיפת שתי מיכליות הנפט במפרץ עומאן בשבוע שעבר.

בראיון לעיתון  "א-שרק אל-אווסט" המתפרסם הבוקר (א') טען הנסיך כי תקיפת המיכליות שהובלו על גבי ספינה בבעלות נורווגית וספינה נוספת בבעלות יפנית בוצעה במכוון בעת ביקורו של ראש ממשלת יפן באיראן.

"הממשל האיראני לא כיבד את נוכחות ראש ממשלת יפן כאורח באיראן, ובזמן שהיה שם הם הגיבו למאמצים שלו באמצעות התקפת שתי מכליות, כאשר אחת מהן הייתה בדרכה חזרה ליפן", אמר.

יורש העצר הבהיר כי "הממלכה לא מעוניינת במלחמה באזור, אך לא תהסס לטפל בכל איום על האינטרסים שלה, על ריבונותה ועל העם שלה". בן סלמאן הוסיף כי הוא תומך בהשבת הסנקציות האמריקניות על "השלטון התומך בטרור".

" תמכה בהחזרת הסנקציות האמריקניות על , מתוך אמונה שהקהילה הבינלאומית צריכה לנקוט צעד נגד המדינה. מקווה שהשלטון יבחר להיות מדינה נורמלית ויפסיק עם האגרסיה שלו", ציין.

דבריו של יורש העצר הסעודי מצטרפים להאשמות של ארה"ב ובריטניה כלפי איראן. כזכור, תקיפה דומה של 4 מיכליות אירעה בחודש שעבר, אז הדפה איראן את ההאשמות מצד ארה"ב וסעודיה.

בתוך כך, הודיעה כי תשלח 30 נחתים למפרץ הפרסי כחלק מתרגיל צבאי. על פי דיווחים, בממלכה הכחישו כי מדובר בניסיון לאבטח את ספינותיה וטענו כי מדובר בתרגיל שנקבע מראש.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא