קצין צה"ל נפצע באורח קל מרסיסי מטען צינור שהושלך לעברו במהלך הפרות סדר אלימות אתמול (שישי) בהן נטלו חלק 13,000 עזתים לאורך גדר המערכת ברצועת עזה, שכללו, בין היתר, גם השלכת רימונים לעבר רכב צבאי ומטענים לעבר כוחותינו.

צילום: מתוך הרשתות הערביות

.
משרד הבריאות העזתי דיווח על 3 מחבלים הרוגים מאש צה"ל, ביניהם ילד בן 14. בצה"ל מכחישים קשר להריגת הילד וטוענים כי הממצאים בשטח מוכיחים כי הוא נהרג מאבן שהושלכה על ידי פורעים ערבים ופגעה בראשו במהלך העימותים.

צילום: מתוך הרשתות הערביות

בתוך כך, 9 מחבלים הצליחו לחדור לשטח ישראל ולחזור חזרה ללא כל פגע. בתגובה לאירועים, כלי טיס וטנק של צה"ל תקפו שתי עמדות של ארגון הטרור חמאס לאורך הרצועה.

 

מכה נוספת לסרבני השלום הפלסטינים: הנשיא טראמפ עצר מימון אמריקאי לפרויקטים שהפגישו בין ישראלים לפלסטינים במסגרת התכנית ל'ניהול סכסוכים'.

הנשיא דונלד טראמפ. צילום: Evan Guest

 

עיתון ה'ניו יורק טייימס' דיווח אתמול על החלטת הבית הלבן להפסיק מימון תוכניות שנועדו לטפח קשרים בין פלסטינים וישראלים, בעיקר בקרב צעירים. בין היוזמות שמומנו על-ידי התוכנית: משחקי כדורגל בין נערות פלסטיניות וישראליות, מפגשים בין חקלאים ופרויקט שמפגיש בין צעירים ממזרח ירושלים לבצעירים יהודים מירושלים.

עוד דווח כי המימון יימשך רק עבור תוכניות שבהם ישתתפו יהודים וערבים ישראלים.

במקביל, ממשלת בלגיה הודיעה באופן מפתיע הפסקה מוחלטת של מימון משרד החינוך הפלסטיני. הסיבה הרשמית: חינוך לטרור והאדרת מחבלים מתאבדים תוך קריאת בתי ספר על שמם.

צילום: באדיבות איגוד ההתעמלות הישראלי

 

לינוי אשרם עשתה אתמול שוב היסטוריה, כשזכתה במדליית כסף במסגרת הקרב-רב באליפות העולם בהתעמלות אמנותית – והיא בת 19 בלבד.

מכה נוספת לארדואן: הקונגרס האמריקאי החליט לעצור את העברת מטוסי ה F-35 (חמקנים) לטורקיה, בעקבות סירובו של ארדואן לשחרר את הפסטור האוונגליסטי אנדרו ברונסון העצור בטורקיה מאז ניסיון ההפיכה במדינה בשנת 2016. חברי הקונגרס הורו למזכיר ההגנה להגיש להם דוח מפורט בתוך 90 יום על היחסים בין טורקיה לארה"ב.

ובפיליפינים, סופת הטייפון 'מנגקוט' הכתה הלילה (בין שישי לשבת) בצפון המדינה עם רוחות במהירות של כ-255 קמ"ש. עד כה דווח על שלושה הרוגים ואלפי תושבים שנמלטו מבתיהם.

 
לינור בר-אל

לינור בר-אל