אחד הדברים היפים בספורט זה שהכל יכול לקרות, ישנן הפתעות, תוצאות בלתי צפויות, ואחת כזו היתה באליפות אוסטרליה הפתוחה בטניס.

הרבה הדחות מפתיעות היו בטניס העולמי אבל אין ספק שהסנסציה הגדולה ביותר בענף לפחות בעשור האחרון היתה הבוקר במשחקי הסיבוב השני באליפות אוסטרליה הפתוחה כאשר נובאק ג'וקוביץ', שזכה שש פעמים באליפות אוסטרליה הפתוחה והאלוף של השנתיים האחרונות, הודח על ידי יריב אלמוני יחסית, דניס איסטומין הממוקם במקום ה-117 בעולם בלבד.

סיים את דרכו כבר בסיבוב השני. ג'וקוביץ'. צילום: Carine06
סיים את דרכו כבר בסיבוב השני. ג'וקוביץ'. צילום: Carine06

אף אחד לא העלה בדעתו שהטניסאי מאוזבקיסטן ידיח את הטניסאי הגדול והעוצמתי שהגיע לקחת את התואר בפעם השביעית באוסטרליה. אך כאמור הסנסציה העולמית הושלמה כאשר ג'וקוביץ' הודח כבר בסיבוב השני כעבור כ-5 שעות.

המערכה הראשונה הבהירה שלמדורג שני בעולם לא יהיו חיים קלים והנציג מאוזבקיסטן ניצח אחרי שובר שוויון 8:10. ג׳וקוביץ ניצח במערכה השנייה 5:7 גם המערכה השלישית הסתיימה עם 2:6 לסרבי.

בדיוק כאשר נדמה היה שג'וקוביץ' בדרך לניצחון נוסף בדרך לתואר, המערכה הרביעית היתה דומה לראשונה והגיעה לשובר שוויון, והאוזבקי היה מרוכז ובטוח וניצח 5:7. איסטומין שהיה המום בעצמו המשיך בטניס משובח ובמערכה החמישית והמכריעה, ניצח 4-6 וסידר את ההפתעה הגדולה ביותר בספורט העולמי והפסד משפיל לאחד הטניסאים הגדולים בעולם בכל הזמנים.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20