חבר הכנסת (הבית היהודי) מחה היום (ה') בסדרת ציוצים בטוויטר נגד הדברים שכתב שליחו של הממשל האמריקני למזרח התיכון, , בגנות מכינת עלי.

"ג'יסון היקר, הציוץ הזה שלך, וההצטרפות שלך לקמפיין השקרי נגד ממש מאכזבים", צייץ בשפה האנגלית. "מאחר ואני מעריך אותך מאוד אני בטוח שלו היית שומע את השיעור כולו ולא רק כמה משפטים שהוצאו מהקשרם על ידי עיתונאים קטנים היית מבין שאין בזה שום דבר שמזכיר אפילו ".

"כאדם דתי שאומר בתפילה 'אתה בחרתנו מכל העמים' וכבוגר ישיבה אתה בוודאי יודע שביהדות יש עומק שצריך ללמוד אבל היא הכי רחוקה מגזענות ושנאה והכי אוהבת עולם ואדם שיש. אתה גם מכיר בוודאי את המכינה המפוארת בעלי שמגדלת דורות של תלמידים, לוחמים וקצינים, אוהבי העם, הארץ, התורה והאדם. אם הרבנים שלה לא היו טובים כאלה הבוגרים שלה לא היו יוצאים טובים כאלה. חבל שאתה מצטרף בלי כוונה למי שמנסים לפגוע בה", הוסיף סמוטריץ'.

גרינבלט צייץ אמש ביקורת על המכינה בעקבות הקלטות ישנות של  והרב גיורא רדלר שפורסמו השבוע בחדשות 13. "ההתבטאויות החריגות שנאמרו הן דוחות, אינן מייצגות את היהדות ואני מגנה אותן. דברי שנאה מכל סוג שהוא מובילים, כפי שאנחנו רואים לרוב לאחרונה, להתקפות קטלניות ועלינו להילחם בהם", כתב השליח האמריקני.

במכינת "בני דוד" טענו כי הציטוטים משיעורים העוסקים בשואה ובזכויות אדם הוצאו מהקשרם. "אני מצטער וכואב ששיעור בזכויות אדם מקבל את החשיפה ההפוכה ממשמעותו", הגיב הרב קשתיאל לחדשות 13 ערב הפרסום. מהר רדלר נמסר כי  "הציטוטים נכונים אבל הוצאו מהקשרם. השיעור מנסה להסביר את ההיגיון החולני של היטלר ואת הסיבות והמניעים ההיסטוריים לשואה. יש כאן ניסיון ציני להשתמש בתקשורת ערב יום קדוש ונורא".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.