חבר הכנסת בצלאל ('הבית היהודי') הגיב לסרטון שצולם ביום שישי בסמוך לרמאללה ובו נראים עשרות מתקיפים כוח מג"ב – ללא תגובה מצד הכוח. "מי שהיה בג'יפ הזה והמפקדים שלהם צריכים ללכת הביתה היום", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "אם זו רוח צה"ל החדשה, אז כל מי ששותף לה צריך ללכת הביתה".

תיעוד תקיפת כוח מג"ב ליד רמאללה

כזכור, הפלסטינים פרסמו במהלך סוף השבוע תמונות קשות של לוחמי משמר הגבול כשהם מותקפים על ידי המון פלסטיני בנבי סלאח ליד רמאללה ביום שישי.
אתרים רבים ובהם האתר של "אל קודס" התגאו בתמונות וקראו לפלסטינים לצאת לרחוב ולהתנגד לכוחות הכיבוש. בסרטונים נראים הלוחמים מגיעים עם ג'יפ ממוגן לתוך תחנת דלק ואז מותקפים על ידי עשרות פורעים ערבים. הפורעים ניסו לעקור את אנטנות הרכב ובשלב מסוים גם הצליחו לפתוח את אחת הדלתות ולפגוע בלוחמים עצמם. למרבה המזל לא היו נפגעים לכוחותינו.

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בשעות הצהרים של יום שישי הגיע כוח של משמר הגבול לאותה תחנת דלק. הכוח שמנה שלושה ג'יפים הגיע במטרה לאגוף כמאה מפרי סדר. בשלב מסוים, אחד הלוחמים ירד מהג'יפ וכיוון את השאר לתזוזה. שניים עזבו את המקום וג'יפ אחד לא הצליח להניע. הפלסטינים זיהו את המצב והחלו לתקוף את הג'יפ. האירוע עצמו התרחש כמה דקות בודדות והלוחם שירד מהג'יפ הגיב בירי של אמצעים לפיזור הפגנות.

בנוסף, הצליח הכוח לעצור את אחד הפלסטינים. בניסיון השלישי, הצליח הכוח להניע את הג'יפ ולעזוב את המקום. גורם ביטחוני סיפר לערוץ 20 כי "מדובר בסרטון ערוך באופן מגמתי", והוסיף: "הכוח פעל כראוי ובידנו עצור אחד. יש לנו תיעוד של האירוע ואנו נבצע מעצרים נוספים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא