מקדם התיקון ל'', ח"כ בצלאל (הבית היהודי – האיחוד הלאומי), מבהיר היום (ו') למתנגדים כי החוק איננו פרסונלי ולא נועד כי לחלץ את ראש הממשלה בנימין מהתיקים בעניינו.

סמוטריץ' הגיב בציוצים בטוויטר לדברים של כתב גל"צ מיכאל האוזר טוב שציטט שר בכיר בליכוד שטען כי "חוק החסינות מיותר. נתניהו יכול בלעדיו והרעש שהוא יעשה לא שווה את זה".

"אז אולי המסקנה היא שחוק החסינות באמת לא משרת את נתניהו ולא נועד בשבילו?", כתב סמוטריץ' בתגובה. "לנתניהו יותר קל לקבל חסינות במסגרת החוק הקיים בהצבעה אחת בכנסת. לתיקון החוק צריך 4 קריאות. חוק החסינות מקודם על ידי כנדבך מרכזי בשורה של צעדים לחיזוק המשילות והדמוקרטיה ואין לו שום הקשר פרסונלי".

עוד הוסיף בהקשר להתכתשויות האחרונות בליכוד, בין היתר הביקורת שהטיח בחוק ח"כ גדעון , כי "הניסיון לצבוע אותו בצבע פרסונלי הוא חלק מקמפיין שקרי שנועד לעשות לו דמוניזציה ולעורר נקיפות מצפון בקרב תומכיו. יותר מכך – הוא נועד לעשות דמוניזציה לשורת התיקונים הנדרשים במערכת המשפט לשם השבת האיזונים הנכונים בינה לבין הכנסת והממשלה. הציבור לא טיפש ולא יקנה את זה".

החזרת המצב החוקי שהיה קיים עד 2005

כזכור, בימין מבקשים להחזיר את החוק למתכונת שהייתה קיימת עד שנת 2005 בה הוענקה החסינות באופן אוטומטי לחברי כנסת ולשרים. במקרה של כוונה להגיש כתב אישום, היועמ"ש היה צריך להגיש בקשה להסרת החסינות לוועדת הכנסת ורק אם רוב הצביע בעד הסרתה – המליאה הייתה מצביעה על כך.

כיום, במקרה בו היועמ"ש מגיש כתב אישום, החסינות מוסרת אוטומטית וכדי להחזירה על חבר הכנסת לפנות לוועדת הכנסת שתצביע ותעביר את ההחלטה הסופית למליאה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא