ח”כ בצלאל סמוטריץ’ פנה היום (שני) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בבקשה שיורה על ביטול ההחלטה על העברת סמכויותיה של השרה מירי רגב לשר יובל שטייניץ.

בצלאל סמוטריץ’. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

רגב, כזכור, התפטרה בשל התנגדותה להקמת רחבה לרפורמים בכותל. לטענתו, מדובר בהעברת סמכויות שאינה חוקית ולכן היא מבוטלת: “העברת סמכויות השרות, חברות הוועדה מכוח חוק העתיקות, נעשתה בחוסר סמכות; אינה חוקית; ולכן בטלה”.

בתוך כך, טוען סמוטריץ’ כי העברת הסמכויות לשר האנרגיה יובל שטייניץ, כפוף לאישור מליאת הכנסת, אלא שמחשש להתנגדות החרדים וחלק מחברי הכנסת בבית היהודי, בהם סמוטריץ’ והשר אריאל, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו להוריד את ההצבעה מסדר היום לעת עתה.

זאת ועוד, מכיוון שפעולות בינוי שונות במקומות קדושים, טעונות אישור ועדת שרים, זו מעולם לא התקבלה: “על פי סעיף 29(ג) לחוק העתיקות, פעולות בינוי שונות באתר עתיקות המשמש לצורך דתי או מוקדש לתכלית דתית, טעונות אישור ועדת שרים המורכבת מהשר הממונה לעניין חוק העתיקות, הוא שר התרבות והספורט; משר הדתות; ומשר המשפטים. מכוח סעיף זה, כל פעולת בינוי, הקמת מתקנים וכדומה, ברחבת הכותל הדרומית, טעונה אישור ועדת השרים הסטטוטורית, כהגדרתה בחוק”, נכתב.

משנוצרה התנגדות בישיבת השרים, נתניהו עדכן את הצעתו והסמכויות עברו לידי השר יובל שטייניץ. מוקדם יותר פירסמנו כאן לראשונה, כי קיים חשש כי השר שטייניץ נגוע לכאורה בניגוד עניינים בשל תרומות שקיבל בעבר מתורמים רפורמים.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.