"נצחון טראמפ הוא הזדמנות אדירה לישראל להודיע מיידית על חזרה מרעיון הקמת פלסטין בלב הארץ". כך אמר היום (ד') נפתלי בנט, שר החינוך ויו"ר , בתגובה לתוצאות המפתיעות בבחירות לנשיאות .

"הזדמנות נדירה". בנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"הזדמנות נדירה". בנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר בנט התייחס לתפיסת העולם אותה הציג  הנשיא הנבחר במהלך קמפיין הבחירות. "הקמת מדינה פלסטינית היא פגיעה ישירה בביטחוננו ובצדקת דרכנו. זוהי תפיסת הנשיא הנבחר כפי שמופיע במצעו, ובוודאי זו צריכה להיות דרכנו. חד, פשוט וברור. תם עידן המדינה הפלסטינית"

סמוטריץ': "הממשל בארה"ב התחלף ואיתו הקפאת הבנייה"

"את רעיון שתי המדינות יש לגנוז באופן מיידי", כך אמר יו"ר השדולה למען ארץ ח"כ (הבית היהודי) בתגובה לתוצאות הבחירות הסנסציוניות בארצות הברית. "הממשל בארה"ב התחלף ואיתו גם הקפאת הבנייה הנוראית שנכפתה על מדינת ישראל בידי הממשל הקודם חייבת להתחלף בתנופת בניה והתיישבות".

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ בצלאל סמוטריץ'. "לגנוז את רעיון שתי המדינות" צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סמוטריץ': "הממשל בארה"ב התחלף ואיתו הקפאת הבנייה"

סמוטריץ' פנה אישית לראש הממשלה . "אני קורא לראש הממשלה ולממשלה כולה לעמוד מאחורי ההתיישבות ביהודה ושומרון, להודיע כבר היום על בניית אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון, לקדם תכנון ובנייה של ערים ויישובים חדשים ולהסיר את הקלון שהממשל הקודם ביקש להטמיע על ההתיישבות כמכשול לשלום". אמר סמוטריץ'. ההתיישבות בירושלים וביהודה ושומרון, כמו המפעל הציוני כולו – הוא זכות היסטורית. חובתנו המוסרית היא לחזק אותה ע"י שיתוף פעולה הדוק עם הנשיא הנבחר"

בסיכום דבריו, ח"כ סמוטריץ' התייחס לחשיבות הברית ארוכת השנים בין ישראל לארצות הברית. "היחסים האסטרטגיים והערכים המשותפים, חירות, דמוקרטיה, אהבת המולדת, שיוויון וצדק הם העומדים בבסיס הקשר האיתן בין ארה"ב לישראל. אני מקווה ומאמין שארה"ב תמשיך להוביל את העולם החופשי ברוח ערכים אלו לעולם טוב יותר ומוסרי יותר. בהצלחה גדולה לנשיא הנבחר".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.