ראש הממשלה, בנימין נתניהו שלח תנחומים והגיב לפיגוע: "אני שולח תנחומים עמוקים בשמי ובשם אזרחי ישראל למשפחתה של הנערה רינה שנרב ז"ל שנרצחה בפיגוע הטרור הקשה הבוקר והחלמה מהירה לפצועים – אביה הרב איתן ובנו דביר. נמשיך לחזק את ההתיישבות. נעמיק שורש ונכה באויבינו. זרועות הביטחון בעיצומו של מרדף אחר המחבלים בני העוולה. אנחנו נשיג אותם. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מבקשי נפשנו ותבוא איתם חשבון".

שר התחבורה וחבר הקבינט ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לפיגוע:

"בזמן שאנחנו עסוקים באירן ובגבול עזה יהודים יקרים נפגעים שבוע שבוע ביהודה ושומרון. זה חייב להפסק!
אדוני ראש הממשלה הגיע הזמן לגבות מחיר. המחבלים מקבלים גיבוי מהרשות הפלסטינית, נתפסים כגיבורים בציבור שלהם ונכנסים לכלא בתנאים טובים.
את הרשות הפלסטינית המסיתה לטרור צריך לפרק, את התקווה שלהם צריך לגדוע, ולחזור לקחת אחריות ולהחיל ריבונות בכל שטחי יהודה ושומרון.
צריך לאמץ את המלצות הוועדה שהקים השר ארדן ולהרע את תנאי המחבלים בכלא. יש להחזיר את המחסומים ביהודה ושומרון באופן מידי. איכות החיים של הערבים לא שווה נרצח אחד שלנו. קול דמי אחינו, אחיותינו, ילדינו והורינו זועקים מן האדמה וזה לא יכול להימשך! ".

 

במפלגת עוצמה יהודית דורשים: חיסול ראשי החמאס וסגר מלא על הרשות הפלסטינית ביו"ש. איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית דורש ממשלת ישראל לחסל עוד היום את ראשי החמאס ביו"ש ובעזה, ולהטיל סנקציות מיידיות על ערביי יו"ש – סגר של הכפרים וביטול מיידי של כל אישורי העבודה.

לדבריו: "רק על ידי ענישה קולקטיבית – הן במישור הבטחוני על ידי חיסולים ממוקדים והן במישור הכלכלי על ידי ביטול כל אישורי העבודה, ניתן להביא לרגיעה לטווח ארוך". בן גביר הוסיף: "בריטואל קבוע אחרי כל פיגוע יוצאים השרים ומדברים כמה חשוב לטפל בטרור, והגיע הזמן שראש ממשלת ישראל ושרי הקבינט יפסיקו להתנהל כצייצני טוויטר ויתחילו לעשות. טרור מנצחים במעשים ולא בדיבורים".

 

מארגון בצלמו נמסר: "לפני חצי שנה דרש השב"כ מהמערכת המשפטית להרוס בתי מחבלים "שרק" פצעו קשה אזרחי ישראל. המערכת המשפטית העדיפה את המוסר המזוייף וסרבה. השב"כ הזהיר מפורשות אי ההרס יביא לגל טרור רצחני. ועדיין המערכת המשפטית סרבה- דם הפצועים היום על ידיהם. זה לא התלהמות זה עובדה. כבר חצי שנה לא נהרסים בתי מחבלים. אין סיכולים ממוקדים ואין הרתעה . אנחנו דורשים שוב: רסקו את הטרור! הרסו מיידית בתי מחבלים, החמירו בתנאי האסירים ובצעו סיכולים ממוקדים".

ימינה בתגובה לפיגוע הבוקר בדולב: "דם יהודי הפך להפקר. מדיניות ההכלה של פיגועי הרצח חייבת להיפסק. בין אם זה בעוטף עזה או ביהודה ושומרון – המחבלים לא נחים וישראל מכילה. את המציאות הבלתי נסבלת הזו חייבים לעצור: בהחזרת החיסולים, בהצבת מחסומים, בהריסת בתי מחבלים ובהחלת ריבונות ישראלית. עוד היום".

שר החינוך הרב רפי פרץ הגיב כ הוא לפיגוע בדולב: "הפיגוע הנורא הבוקר בבנימין הוא פשע שמחייב תגובה, סומך על כוחות הביטחון כי יגיעו למחבלים בהקדם ויחסלו אותם. בניגוד לאויבנו, התגובה שלנו היא הוספת חיים. המענה האמיתי שלנו, זה בניין ויצירה. משרד החינוך בראשותי יאיץ את התכנון להרחבת הטיולים ליהודה ושומרון ואנחנו תובעים שעל חורבן והרס יבוא בניין – לאשר תכניות בנייה באופן מיידי ביהודה ושומרון. שולח החלמה מהירה לפצועים ומחזק את תושבי יהודה ושומרון וכוחות הבטחון".

תגובת ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי לפיגוע במעיין דולב: "ההחמרה במצב הביטחוני מחייבת תגובה הולמת, רצף האירועים מצביע על מגמה וגרירת רגליים אינה פתרון. גירוש משפחות הרוצחים לצד החלת ריבונות בשטחי c אלו צעדים ראשונים ומתחייבים. הטרור שואב עידוד מהצלחות ומי שלא יעצור פיגועים בעזה וביהודה ושומרון שלא יופתע מאירועים במרכזי הערים. הטרור לא ירתיע אותנו אנו נמשיך לטייל בכל מקום- בירושלים, בדולב, בנחל עוז, בגולן ובתל אביב כי המוטבציה לרצוח יהודים אינה צריכה סיבה. ליבנו ותפילותינו לשלומם של הפצועים".

שר הפנים, יו״ר ש״ס, אריה דרעי אמר: "מתפלל להחלמת הפצועים בפיגוע הנורא הבוקר, סמוך ליישוב דולב בבנימין. הפיגוע הנפשע מחייב תגובה קשה. משוכנע כי כוחות הביטחון שלנו יגיעו למבצעי הפיגוע. הם ינסו לפגוע בנו ואנו נבנה, נפתח ונחזק את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון".

 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון בתגובה לפיגוע הקשה הבוקר סמוך לדולב: "רק לפני שבועיים בעקבות הרצח המזעזע של דביר שורק הי"ד קראנו להחזיר את המחסומים. יום שוב פיגוע מזעזע במעיין דני והמחבלים שוב בורחים. ב2015 בדיוק באותו המקום נרצח דני גונן הי"ד, על שמו נקרא המעיין וגם שם המחבלים ברחו. אם היו מחסומים בדרך לדולב, או בכל דרך אחרת ביו"ש הייתה מתקיימת הרתעה, אף מחבל ארור לא היה מעז לנוע עם מטען עם נשק או עם כל כלי הרג אחר. שוב אנחנו משלמים על איכות החיים של האוייב בחיינו. הדרישה החוזרת ונשנית להחזרת המחסומים נופלת על אזניים אטומות ושוב משפחה משלמת על האטימות הזו. אני קורא למערכת הבטחון, לראש הממשלה, גם בתקופת בחירות, לתקן את העוול. להחזיר את המחסומים. להחזיר לנו את הזכות לחיים".

ח"כ ניר ברקת הגיב לפיגוע: "‏אני מתפלל להחלמה מהירה של הפצועים בפיגוע הקשה הבוקר בדולב וסומך ידיי על כוחות הבטחון שייתפסו את המחבלים המתועבים. התשובה שלנו לטרור תהיה החלת ריבונות, חיזוק ההתיישבות ומלחמה בהסתה של הרשות הפלסטינית ותנועות החרם."

גם במפלגת נעם הגיבו לפיגוע: "כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכפר אדמתו עמו. בשעה קשה זו אנו שולחים תנחומים למשפחת שנרב ורפואה שלמה. מחזקים את אחינו הגיבורים תושבי יהודה, שומרון, בנימין ועוטף עזה ואת כוחות הביטחון. בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו, גם בנפש וגם ברוח. עלינו לעמוד על נפשנו איתן כנגד אויבינו בכל החזיתות. אנו קוראים לממשלה להתנהג כמו עם נורמלי בארצנו."

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.