כ-400 עובדי OU ישראל ובני משפחותיהם הגיעו השבת מקרית שמונה ועד דימונה כדי להשתתף בשבתון השנתי של הארגון השבת בגבעת וושינגטון. השבת נערכה בהשתתפות הרב שמואל אליהו, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', מרים פרץ, הרב יוני לביא, הראל חצרוני, מנהל הזולה של ה-OU,  מנכ"ל 'OU ישראל' הרב אבי ברמן, סמנכ"ל OU ישראל חיים פלזנר, ועוד.

השר סמוטריץ' ציין בדבריו כי "המגזר שבע מפילוגים ואנו רואים זאת בתוצאות הבחירות שלא משקפות את גודלו של המגזר בציבוריות הישראלית". עוד הדגיש סמוטריץ' כי "זה בסדר גמור להחזיק במספר דגלים, אך אסור שדגל אחד יביא לפסילתו של האחר וייצור פילוג מיותר. אני בטוח שגם כשנציגי 12 השבטים ישבו יחדיו היו חילוקי דעות ותפישות עולם שונות בתכלית, אך הגיעו להסכמות ותמיד היה ברור שהכל סובב סביב הבריח התיכון – תורת ישראל. גם כיום, זה בסדר גמור שיש השקפות שונות וכל נציג אחד יכול לקדם את הדברים שקרובים לליבו ותפישת עולמו, אך החשוב ביותר הוא לא לאבד את הדרך ולזכור מהו המצפן שמנחה אותנו".

הרב שמואל אליהו ציין כי "הדגל המרכזי שהציבור הדתי לאומי חייב להניף הוא דגל הענווה בעם ישראל כשהמטרה היא להנגיש את היהדות לכל הקבוצות הקיימות בעם". עוד הדגיש הרב כי "50% מיהודי העולם נמצאים בתפוצות ואנו צריכים לעשות הכל כדי להביא אותם לכאן, ישראל היא החיבור השורשי האמיתי של כל יהודי העולם".

הראל חצרוני ציין בדבריו כי "הצדיקים הגדולים ביותר מתמודדים בניסיונות והקשיים הגדולים ביותר שלא ניתנים לאדם הפשוט שאינו יכול להתמודד עמם. עם זאת, במהלך העבודה בלילות אל מול המקרים הקשים ביותר של אנשים שצורכים סמים קשים מאוד, ושמגיעים לפריצות קשה ושמנסים בכל מחיר להשחית את הנפש והגוף ולמחוק את הזהות האישית שלהם אתה רואה כיצד ברגע שלפני הנפילה הסופית הם מבקשים לשמור על המצפן והזהות היהודית. אנו פועלים מתוך תפישה שמאמינה כי כל יהודי ויהודייה באשר הם, הם קודש קודשים ולא משנה לאיזה מצב הם הגיעו".

מרים פרץ ציינה כי "יש ימים של נפילות וכניסה למחשבות קשות וכשקשה לי אני מרימה עיניים לשמיים שהקב"ה ילמד אותי כיצד לאהוב אותו ואיך לקבל את האסונות האישיים שלי.  צריך לדעת כיצד לאהוב את הדברים הקטנים של החיים ומזה אני מתחזקת; הקב"ה רואה אותי בכל זמן ובכל מקום גם בדברים הקטנים אפילו כשאני נחתכת מסכין תוך כדי בישול אני מודה לו שהחתך לא יותר עמוק".

סמנכ"ל OU ישראל חיים פלזנר ציין כי "כולנו יודעים שהסיגריות מזיקות לבריאות ובכל זאת מעשנים וגם מודעים לכך שאסור להשתמש במכשירים ניידים בנהיגה, ועדיין רבים וטובים משתמשים בנייד ומסכנים את עצמם. כנראה שהידיעה לא מספיקה; היא השלב הראשון, אבל חייבים לחבר ולקיים פעולה ברגש על מנת לעורר שינוי, קודם אצלנו כמחנכים אצלנו ובהמשך בקרב בני הנוער. יושבים פה בקהל מדריכים מהשכונות המורכבות והמיוחדות ביותר בארץ שמצילים נפשות פשוטו כמשמעו. אתם חוד החנית של העשייה החברתית ביחד עם הקהילות, ביחד עם בתי הספר. עלו והצליחו בפועלכם".

בסיום השבת אמר מנכ"ל OU  ישראל הרב אבי ברמן כי "השבת המרוממת והמלאה בתוכן שחווינו השבת, נותנת לנו כוח לכל השנה לגדול ולצמוח עם הפרויקטים המבורכים של 'OU ישראל'. מילאנו מצברים כדי לא לוותר על אף יהודי בעולם, אם זה בכשרות, אם זה בעבודה עם בני נוער ואם זה בעבודה עם אנשים עם צרכים מיוחדים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.